Petr Fulín se díky vítězství a bodům za páté místo ujal vedení v šampionátu

Petr Fulín se díky vítězství a bodům za páté místo ujal vedení v šampionátu

Portugalský Vila Real hostil o uplynulém víkendu sedmý a osmý závod Evropského poháru cestovních vozů. Jezdec týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín, d

Boštjan Avbelj míří na finále FIA ETCC do Imoly
Hungaroring představuje výzvu i velkou neznámou zároveň
Tým Křenek Motorsport čekají první závody na městské trati

Portugalský Vila Real hostil o uplynulém víkendu sedmý a osmý závod Evropského poháru cestovních vozů.

Jezdec týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín, dokázal na městské trati vybojovat s časem 2:04.590 druhé místo v kvalifikaci, které následně v prvním závodě proměnil ve vítězství.

„Byl to neskutečný závod. Norbert jel velice rychle a přitom férově. Pokaždé, když jsem se podíval do zrcátka, měl jsem ho plné zelené barvy (barva vozu Norbert Nagyho). Při závodech na městské trati není prostor pro chybu a maximálně záleží na jezdeckém umu všech jezdců. Vím, že je Norbi velice dobrý a rychlý pilot a já měl celých třicet minut co dělat, abych jej udržel za zády. Byl to moc krásný souboj, hodně jsem si to užil,“ řekl Petr Fulín na tiskové konferenci po skončení závodu, který po skvělém startu vyhrál závod způsobem start-cíl.

Druhá závodní jízda pak byla poznamenána řadou nehod, což nakonec vedlo také k předčasnému ukončení závodu. Fulín Startoval do závodu z konce roštu, odkud se v průběhu pěti kol propracoval až na páté místo. V šestém kole však narazil Christjohannes Schreiber do svodidel, což si vyžádalo výjezd safety caru a následně i zastavení závodu. Po pár minutách se ukázalo, že oprava svodidel bude časově náročnější a sportovní komisaři tak závod předčasně ukončili s tím, že platí výsledky po pěti odjetých kolech. Vítězem se tak stal Zsolt David Szabó a Petru Fulínovi připadly body za páté místo. Protože však nebylo odjeto 75% z původně naplánované délky, udělovaly se za tento závod body pouze poloviční.

I díky těmto polovičním bodům se Fulín posunul v tabulce průběžného hodnocení na první místo. Jeho náskok na loňského týmového partnera Christjohannese Schreibera ze Švýcarska představuje 13 bodů. Další dva body pak ztrácí průběžně třetí Norbert Nagy.

„Byl to víkend s úžasnou atmosférou a skvělým výsledkem. Před Norschleife jsme ztráceli 17 bodů. Nyní o 13 vedeme a to i navzdory tomu, že v našem Seatu vozíme 50 kg balastu. Na závěr bych chtěl také vyzdvihnout jedinečnou atmosféru tohoto víkendu. Mimo závodu ve městě probíhal o víkendu také nějaký svátek a město bylo plné lidí, hudby, veselí a to všechno se přeneslo i do závodů. Moc se mi to líbilo už loni a jsem rád, že letos to bylo úplně stejné,“ dodal Petr Fulín po návratu do Prahy.

„Máme za sebou skvělý závodní víkend. S výsledky jsem velmi spokojen. Vše fungovalo a jsem rád, že se nám podařilo navázat na úspěšný víkend na Nürburgringu. Děkuji všem za podporu a dobře odvedenou práci,“ tak hodnotí výsledky portugalského víkendu šéf týmu, pan Josef Křenek.

Letošní ročník FIA ETCC před sebou má již jen čtyři závody. První dva se pojedou o víkendu 15.-17. září v belgickém Zolderu. Sezóna se pak uzavře velkým finále na Autodromu v Mostě, kam jezdci zamíří 6.-8. října.

foto: Petr Frýba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0