Petr Fulín stvrdil zisk titulu v ETCC výhrou před domácím publikem

Petr Fulín stvrdil zisk titulu v ETCC výhrou před domácím publikem

Petr Fulín se na Autodromu Most stal novým šampionem European Touring Car Cup, když po startu ze šestého místa postupoval přes své soupeře a v šestém

ETCC: Na Slovakiaringu dominovaly vozy BMW
Andy Priaulx mentorem Kaana Öndera
Petr Fulín poveze na Slovakiaringu nejtěžší závaží

Petr Fulín se na Autodromu Most stal novým šampionem European Touring Car Cup, když po startu ze šestého místa postupoval přes své soupeře a v šestém kole převzal vedení. Do konce závodu už před sebe nikoho nepustil, naopak se vzdaloval svým pronásledovatelům a bezpečně si zajistil už třetí titul v šampionátu.

Petr Fulín se po celý víkend vyhýbal tématům strategie a propočtů bodů, raději se soustředil na to, dokončit oba závody a posbírat co nejvíce bodů. To se mu povedlo a po projetí cílem zářil úsměvem na všechny strany.

Když se po startu propadl na sedmé místo, nevypadalo to s jeho nadějemi příliš dobře. Nicméně jezdec týmu Křenek Motorsport na nic nečekal a okamžitě útočil na své soupeře. Prvním metou bylo dostat se před Norberta Nagyho, největšího rivala v boji o titul. To se mu povedlo hned ve druhém kole a v těch následujících se propracoval až na třetí místo za Igora Stefanovskiho a Christjohannese Schreibra. Ti se spolu prali o prvenství, a když mezi nimi došlo ke kontaktu, Fulín se prosmýkl do čela, a už se neohlédl. Za ním dojel vítěz prvního závodu Plamen Kralev a ze sedmé pozice na třetí se propracoval Norbert Nagy.

„Vyhrát titul před domácím publikem je fantastický pocit, musím poděkovat všem fanouškům a samozřejmě týmu,“ prohlásil Fulín bezprostředně po vyhlášení třech nejlepších druhého závodu. Pod pódiem ještě dostal hobla od mechaniků a nechyběla ani společná fotografie.

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Kolemjdoucí 3 years ago

  Gratuluji, závod byl zajímavý a napínavý.
  Škoda že sportovní média nějak neinformují.
  Ahoj

 • comment-avatar
  A. Novák 3 years ago

  Máte pocit, že neinformují? Já bych řekl, že na poměry motorsportu docela informují. Nicméně teď spíš bude zajímavý sledovat, co dál. Závody cestovních aut (to se netýká jen tohoto evropskýho poháru, ale i MS) jsou fakt v těžký krizi a zatím nevidím cestu, jak z ní ven. 🙁

 • DISQUS: 0