Petr Fulín uzavřel sezónu dvojitým vítězstvím v Perguse, celkově bere titul vicemistra

Petr Fulín uzavřel sezónu dvojitým vítězstvím v Perguse, celkově bere titul vicemistra

Sicilská Pergusa stejně jako v minulé sezóně uzavřela Evropský pohár cestovních vozů. Pakliže na rychlou trať kolem jezera přijížděl Petr Fulín s cíle

První vrchol sezóny je zde – na jezdce čeká legendární Nordschleife
Maťo Homola – Flash správa č.1 – FIA ETCC – Salzburgring
Jezdci týmu Křenek Motorsport vybojovali na Nordschleife vítězství, druhé i třetí místo!

Sicilská Pergusa stejně jako v minulé sezóně uzavřela Evropský pohár cestovních vozů. Pakliže na rychlou trať kolem jezera přijížděl Petr Fulín s cílem hlavně testovat na příští rok, dvojité vítězství bylo příjemnou tečkou za touto sezónou.

Fulda sice do prvního závodu nastoupil ze třetího místa, během zaváděcího kola ale jeho soupeř Maťo Homola pro poruchu odstoupil a krátce po startu po své chybě skončil také lídr tabulky Dušan Borkovič. Český jezdec se tak rázem ocitnul ve vedení. To udržel a v klidu si dojel pro vítězství. Ačkoliv mechanici dokázali Borkovičovo auto opravit, Fulda stále držel teoretickou naději na zisk titulu, a to pokud by dokázal vyhrát a soupeř nedojel…

06

Svou část splnil na výbornou a po celé řadě skvělých manévrů jako jediný v letošní sezóně dokázal v kategorii Single Make Trophy vyhrát oba závody víkendu. Soupeř však jízdou na maximální jistotu dojel, a tak ke třetímu a dvěma prvním místům v předcházejících ročnících Evropského poháru Fulda tentokrát přidal pozici stříbrnou.

07

“V otázce nastavování auta jsme se rozhodně posunuli dopředu, z čehož mám radost. Závody se nám skvěle povedly, ale teď mě po dvou vítězstvích v Perguse mrzí rozhodnutí v Brně. Nyní se už dá říct, že technický komisař tehdy vlastně rozhodl o titulu. Oba dnešní závody – hlavně ten druhý – jsem si ale moc užil a celkově jsem za tento víkend rád,” popsal své pocity Petr Fulín, který ocenil i přístup celého týmu během sezóny 2015: “Poděkovat musím všem členům týmu i našim partnerům, úsilí vynaložené v letošní sezóně bylo veliké. Už se těším na příští rok!”

08

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0