Petr Ptáček nastoupí v podniku Asijské F3 na Suzuce

Petr Ptáček nastoupí v podniku Asijské F3 na Suzuce

Petr Ptáček se zúčastní třetího podniku letošní sezony Asijské F3 na okruhu Suzuka. Český závodník bude hájit barvy stáje Seven GP. Třetím podnike

Staněk bodoval i v pátečních závodech
Beckhäuser v Asii končí, čeká jej Formula Regional European Championship
Staněk v pátek přišel o pódium v samotném závěru

Petr Ptáček se zúčastní třetího podniku letošní sezony Asijské F3 na okruhu Suzuka. Český závodník bude hájit barvy stáje Seven GP.

Třetím podnikem bude o víkendu pokračovat letošní sezona Asijské F3. Šampionát tentokrát zavítá na okruh Suzuka. Také japonské klání bude díky tuzemské účasti představovat atraktivní záležitost pro oko českého fanouška.

Zastoupení naší země navíc bude v porovnání s předchozími dvěma podniky v tomto případě hned dvojnásobné. Vedle stálého účastníka Toma Beckhäusera si totiž v „zemi vycházejícího slunce“ zazávodí i Petr Ptáček, který se rozhodl využít přestávky Eurocupu Formule Renault a nastoupí v jediném voze stáje Seven GP.

„Vždy jsem dychtil po tom, abych jezdil, jak jen to je možné. Když přišla tato příležitost, rozhodně to bylo něco, co jsem chtěl vyzkoušet. Ačkoli závodím v Eurocupu Formule Renault, pravidla mi dovolují absolvovat během sezony další dva podniky. Formule 3 je kategorie, o kterou se hodně zajímám, tudíž dává smysl zkusit jeden z podniků,“ uvedl 16letý závodník.

Petr si ale dobře uvědomuje, že jej na Suzuce nečeká snadný úkol a do víkendu proto nevstupuje s žádnými očekáváními. To ale nic nemění na skutečnosti, že se na své debutové představení v dějišti Velké ceny Japonska Formule 1 těší.

„Rozhodně to bude obtížný víkend. Je totiž spousta novinek, kterým potřebuji porozumět. Na Suzuku proto nepřijíždím s vysokými očekáváními a budu se pouze snažit odvést to nejlepší.

Miluji přijímat výzvy. Vím totiž, že nové zkušenosti mi pomáhají v rozvoji a v dosažení mého cíle být tím nejlepším jezdcem, jakým můžu být. Suzuka je ikonická a dost složitá trať. Může to být dobrá příprava předtím, než budu příští měsíc v rámci Eurocupu Formule Renault čelit ve Spa další nové a obtížné trati.“

Pro Seven GP půjde v Japonsku o druhý letošní start v sérii. Mexický tým se již zúčastnil úvodního dějství ročníku v Sepangu, kde do kokpitu usedla současná lídryně ryze ženské W Series Jamie Chadwick.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0