Petr Válek: „Na novou sezónu se moc těším.“

Petr Válek: „Na novou sezónu se moc těším.“

Ostravský jezdec Petr Válek má před sebou další sezonu v ESET V4 Cup. V kategorii ESET Endurance opět nasadí BMW M3 GTR. Petře, jak probíhala zima

Opakovaný závod formulí vyhrál Andrea Cola
Mičánek Motorsport vyráží na Hungaroring k prvnímu podniku FIA CEZ
Na slovíčko s jezdci týmu Duck Racing – Petrem Kačírkem a Danielem Skalickým

Ostravský jezdec Petr Válek má před sebou další sezonu v ESET V4 Cup. V kategorii ESET Endurance opět nasadí BMW M3 GTR.

Petře, jak probíhala zima u vás v týmu?
Je to trochu složité, nějaké závody jsem jel v zimě v Dubaji, ale jinak se věnuji svému servisu a obchodu s Italskými delikatesami v Ostravě. To obnáší nějaké degustace, prezentace a výstavy, takže jsem přes zimu někdy seděl i na třech židlích. Nakonec se to ale přeci jen všechno zvládlo a myslím, že mohu říci, že technika je dobře připravena.

Předpokládám, že už se nemůžete dočkat začátku nové sezony. Máte nějaké novinky nebo je všechno při starém?
Někdy se přistihnu, že se ani netěším, protože je toho vážně moc. Nějaké inovace jsme udělali, takže doufáme, že budeme rychlejší. To se ale ukáže až při prvním závodě na Hungaroringu. Už se na sezónu moc těším, i když mne trochu mrzí, že se letos nepojede na Red Bull Ringu.  Mám to tam moc rád. Díky tomu, že je to v horách, tak je tam klidnější atmosféra a ten víkend měl vždy své ojedinělé kouzlo.

Jak jste již zmínil, tak přes zimu jste opětovně ladil formu v Dubaji. Pomůže vám to k lepšímu startu do sezony?
To samozřejmě, když v tom autě sedíte bez dlouhé pauzy tak to vždy pomůže. Šampionát NGK Series jde rok od roku nahoru. Tamními starty si člověk nejen zkrátí tu dlouhou zimní přestávku, ale také změří síly s neustále rostoucí konkurencí.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0