Petr Válek zahájil novou sezónu bronzem!

Petr Válek zahájil novou sezónu bronzem!

O uplynulém víkendu se v Rakousku na Red Bull Ringu uskutečnila letošní závodní premiéra ostravského týmu Válek Autosport. Jezdec Petr Válek absolv

Mičánek Motorsport se úspěšně vrátil do šampionátu FIA CEZ
K&K Racing slaví druhé místo v mostecké vytrvalosti
ESET V4 Cup představuje předběžný kalendář pro rok 2016

O uplynulém víkendu se v Rakousku na Red Bull Ringu uskutečnila letošní závodní premiéra ostravského týmu Válek Autosport.

Jezdec Petr Válek absolvoval se svým novým vozem BMW M3 GTR hodinový vytrvalostní závod jehož výsledky se započítávaly do průběžného hodnocení hned tří šampionátů.

Tím prvním je zónový šampionát FIA Zóna Střední Evropy, dále pak Mezinárodního mistrovství České Republiky a pohárového klání ESET V4 Cup.

“Na Red Bull Ring jsme přijeli s novým neotestovaným autem a tak jsem se trochu obával, zda bude vše fungovat jak má. V páteční mokré kvalifikaci se mi v průběhu desíti kol podařilo zajet nejlepší čas 2:01.349, díky čemuž jsem startoval z druhého místa v naší třídě,” hodnotí Petr Válek svůj vstup do letošního prvního závodního víkendu.

Cílem Petra Válka a jeho týmu je zisk titulu zónového šampióna. Petr Válek již jeden tento titul ve své sbírce má a to z roku 2013, kdy v seriálu triumfoval se svým kolegou a kamarádem Marcelem Kusínem.

“Po vynechaném Maďarsku si nemůžu dovolit moc zaváhat. Jsem v situaci, kdy se každý bod počítá a kdy každá chyba může hodně bolet. Tomu jsem uzpůsobil i svůj jezdecký styl v závodě. V sobotu celý den silně pršelo a v našem závodě, který se jel, až jako poslední tomu nebylo jinak. Podmínky byly velice obtížné, ale věděl jsem, že jet na jistotu mi nebude stačit a tak jsem do toho hned od počátku šlapal, jak jen to šlo. Myslím, že na podmínky, které byly, se závod jel ve velice ostrém tempu. Auto fungovalo skvěle a tak jsem věřil, že můžu  bojovat o vítězství. Z tohoto boje mne však vyřadila jezdecká chyba ve druhé polovině závodu, kdy jsem vyletěl mimo trať. Auto se při tomto výletu nijak nepoškodilo, ale celkem dost jsem ztratil a závod dokončil na třetím místě. Jedním úhlem pohledu to není špatný výsledek. Na druhé straně je třeba ale říci, že to mohlo být lepší a tak budu věřit, že tomu tak příště také bude,” dodává Petr Válek.

Užitečné odkazy:

Válek Autosport – www.valek-group.com
Facebook –
www.facebook.com/pages/V%C3%81LEK-Autosport/192238734252888 

foto: Petr Frýba

FRYB7578_1200x800 FRYB7822_1200x800 FRYB9292_1200x800 IMG 3216_1200x800 FRYB8976_1200x800 FRYB2405_1200x1799

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0