Pilet nahradil Merrimana u IDEC Sport

Pilet nahradil Merrimana u IDEC Sport

Tovární jezdec Porsche Patrick Pilet se na poslední chvíli oblékl do barev stáje IDEC Sport, kde nahradil zraněného Dwighta Merrimana ve voze číslo 17

Di Resta doplní v Le Mans posádku United Autosports
Risi Competizione oznámilo posádku pro Le Mans
Finální pravidla hypervozů představena

Tovární jezdec Porsche Patrick Pilet se na poslední chvíli oblékl do barev stáje IDEC Sport, kde nahradil zraněného Dwighta Merrimana ve voze číslo 17.

Druhý volný trénink na závod 24h Le Mans se nesl ve znamení neštěstí pro stáj IDEC Sport, kdy oba její vozy tvrdě havarovaly hned krátce po sobě. Pro mechaniky to znamenalo plné ruce práce a ani jeden vůz už ke čtvrtečnímu programu nenastoupil. Čeká je tak start z chvostu startovního pole.

Situaci ovšem ještě zhoršil fakt, že Dwight Merriman, který právě s vozem číslo 17 havaroval, si přivodil zranění zad. Tým tak musel rychle hledat náhradníka. V dnešním dopoledním čtvrtém tréninku už se k týmu ale narychlo připojil Patrick Pilet.

Francouzský závodník patří mezi tovární jezdce značky Porsche, se kterou se zúčastnil závodu 24h Le Mans pravidelně již od roku 2009. Jeho dosavadním nejlepším výsledkem je druhé místo ve třídě GTE Pro s vozem Porsche 911 RSR z roku 2013, které dosáhl společně s dvojicí Timo Bernhard a Jörg Bergmeister.

Naposledy pak startoval za tým Porsche GT v loňském roce, kdy si dojel pro své druhé pódium ve třídě GTE Pro. S Nickem Tandym a Earlem Bamberem tehdy obsadili v cíli třetí místo. Letos se však na start nedostal, a to kvůli omezenému programu amerických týmů kvůli koronaviru. V prototypu LMP2 předtím nikdy neseděl.

Tým IDEC Sport odvedl fantastickou práci, když dokázal oba vozy vrátit zpět do hry. S vozem Oreca 07 – Gibson v barvách #17 IDEC Sport tak do zítřejšího závodu odstartuje posádka Patrick Pilet, Kyle Tilley a Jonathan Kennard. Druhý vůz s číslem 28 pak stáj IDEC Sport svěřila do rukou Paula Lafargueho, Paul-Loupa Chatina a Richarda Bradleyho.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0