Piquet bude v Abú Zabí testovat pro Charouze

Piquet bude v Abú Zabí testovat pro Charouze

Pedro Piquet absolvuje v Abú Zabí se stájí Sauber Junior Team by Charouz třídenní posezonní testy F2. O angažmá Pedra Piqueta u stáje Sauber

F2 v Soči: Nyck de Vries v kvalifikaci porazil Norrise i Russella
Charouz Racing System bude ve F2 spolupracovat s Ferrari Driver Academy
F2 v Le Castellet: Šílený závod vyhrál George Russell

Pedro Piquet absolvuje v Abú Zabí se stájí Sauber Junior Team by Charouz třídenní posezonní testy F2.

O angažmá Pedra Piqueta u stáje Sauber Junior Team by Charouz v nadcházející sezoně F2 se hovoří čím dál hlasitěji. A nyní se objevila další indicie, která tyto teorie podporuje. Pátý muž letošního ročníku F3 se totiž sveze v monopostu českého týmu během třídenního posezonního testování v Abú Zabí, které je na programu od čtvrtka 5. prosince do soboty 7. prosince.

„Asi 80 % z těch kluků znám z působení ve Van Amersfoort Racingu (Piquet za nizozemskou stáj závodil v letech 2016-2017 v evropské F3 – pozn. red.), takže z mého pohledu o nový tým ani tak nejde. Absolvuji tyto tři dny a doufám, že brzy již něco bude oficiální,“ říká syn trojnásobného šampiona F1 Nelsona Piqueta.

„Myslím si, že dva roky v GP3 (ve skutečnosti Piquet odjel jednu sezonu v GP3 a druhou ve FIA F3 – pozn. red.) představují hodně dobrou přípravu. Je to ten samý princip, nejede se mnoho kol a musíte být rychlí na začátku. To se zdá být v pořádku. Vůz F2 navíc v závěru není o mnoho rychlejší, pouze o čtyři nebo pět sekund, takže nejde o žádný velký problém. Rozpočet je dobrý, jen je třeba vyřešit detaily a podívat se, jestli se mi to bude zamlouvat a zda-li se ukážou jako dobrá partie.“

Jméno pilota, který během testů usedne do druhého vozu stáje, zatím potvrzeno nebylo. Podle informací serveru Motorsport.com by ale měl Piqueta doplnit letošní pilot Carlinu Louis Delétraz. Pro Švýcara se ovšem nebude u českého týmu jednat o premiérové představení. Jeho barvy totiž ve F2 hájil již roku 2017, kdy ještě nesl název Charouz Racing System.

titulní fotografie: FIA Formula 3

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 7 months ago

    Česká republika má špičkového manažera, který se dostal se svým týmem až do Formule 2.
    Český republika však bohužel nemá dostatečně talentovaného pilota, který by za ten tým mohl startovat. Myslím, že by pan Charouz poskytl českému jezdci sedačku, kdyby byl alespoň průměrný. Takový jezdec však na obzoru momentálně není.

  • DISQUS: 0