Pirmin Weixler vybojoval v Grobniku další vítězství

Pirmin Weixler vybojoval v Grobniku další vítězství

Jezdci ESET TWINGO CUPu absolvovali o uplynulém víkendu třetí závodní podnik letošní sezóny. Dějištěm pátého a šestého závodu byl chorvatský okruh Au

Jezdce ESET Renault Twingo Cupu čeká horký víkend v Grobniku
Slovakia Ring rozhodne o konečném pořadí v Cruze Eurocupu a Twingo Cupu
Juniorku týmu Křenek Motorsport rozšíří Pirmin Weixler

Jezdci ESET TWINGO CUPu absolvovali o uplynulém víkendu třetí závodní podnik letošní sezóny.

Dějištěm pátého a šestého závodu byl chorvatský okruh Autodromo di Grobnik, který se nachází nedaleko přístavního města Rijeka. Do Grobniku zavítali jezdci Twingo Cupu již v loňské premiérové sezóně a tak většina pilotů již tuto trať znala. To však neplatilo pro jezdce českého týmu FORMULASTAR, kteří si v Chorvatsku odbyli svou závodní premiéru.

Tým FORMULASTAR na jihu Evropy reprezentovali Pirmin Weixler a vítěz loňského ročníku Clio Cupu III. generace Milan Haering.

Zatím co Milan Haering prožil v Chorvatsku ne příliš povedený víkend, tak Pirmin Weixler dokázal vybojovat další vítězství, v pořadí již letošní čtvrté, ke kterému navíc přidal i další pohár za třetí místo.

Milan Haering zajel v první kvalifikaci nejrychlejší kolo za 2:07.248, což pro první závod stačilo na start ze čtvrté řady. Po pěti odjetých kolech však při přeřazení přetočil motor, což znamenalo nejen předčasný konec závodu, ale také celého víkendu.

Pirmin Weixler vstoupil do víkendu přesvědčivým vítězstvím v kvalifikaci (2:06.006), na nějž navázal třetím místem v sobotním závodě. Weixler měl našlápnuto k vítězství již v sobotu, nicméně doplatil na ránu od soupeře, po které se propadl až na místo čtvrté. Gašper Dernovšek byl za tento střet po závodě dodatečně penalizován a z původního druhého místa byl odsunut na místo čtvrté,  právě za Weixlera.

V nedělní závodní jízdě dokázal německý závodník ve službách českého týmu s přehledem zvítězit a po zásluze tak letos vystoupal po čtvrté na nejvyšší stupínek pódia.

“Trať v Grobniku sedí Twingům velice dobře. Jsou tam sice dvě zatáčky, kde je to s gripem trochu horší, ale jinak je tato trať velice zábavná a já si to hodně užil. V prvním závodě jsme s dalšími třemi jezdci hodně bojovali. Byly to krásné a férové souboje s vyjímkou toho v posledním kole, což po závodě potvrdili i sportovní komisaři. Ve druhém závodě se mi podařilo v prvním kole trochu poodjet a ve zbytku závodu jsem již jen kontroloval svou pozici. Podařilo se mi tak získat cenné body a přitom ukázat i naší rychlost a kvalitu. Chtěl bych poděkovat celému týmu Formulastar a stejně tak i mým koučům Tomu Hochpointnerovi a Bobu Bonkowskemu,” tak zněla slova Pirmina Weixlera po skončení chorvatského víkendu.

Příští podnik zavede jezdce ESET V4 CUPu na Slovakia Ring, kde se bude závodit ve dnech 19.-21. srpna. Pirmin Weixler pojede na Slovensko v pozici pronásledovatele Gašpera Dernovšeka, na kterého v tabulce ESET TWINGO CUPu ztrácí jeden jediný bod.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0