Pódium brala na Slovakia Ringu i Cichá

Pódium brala na Slovakia Ringu i Cichá

Z umístění na stupních vítězů se na Slovakia Ringu radovala také Veronika Cichá, která ve druhém víkendovém závodě Maxx Formule obsadila 3. místo v k

Víkendový přehled: Hockenheimring, Zolder nebo i Třinec s Mostem
Maxx Formule zavítá do Mostu
Jaksch se v Dijonu kvalifikovala jako šestá

Z umístění na stupních vítězů se na Slovakia Ringu radovala také Veronika Cichá, která ve druhém víkendovém závodě Maxx Formule obsadila 3. místo v kategorii Advance.

Stáj Buggyra a Adam Lacko nebyli během uplynulého víkendu jedinými českými zástupci, kteří se o víkendu představili na okruhu Slovakia Ring. V rámci doprovodného programu Evropského šampionátu závodu tahačů totiž v Orechové Potôni účinkovali i další šampionáty, mezi nimiž jsme mohli najít mimo jiné Maxx Formuli.

A právě ve startovní listině této série, v níž nastupují někdější monoposty F1, GP2, Superleague Formule nebo F3000, se také objevilo české jméno a to Veronika Cichá. Ta nastoupila s vozem Dallara GP2 stáje H&A Racing.

Před slovenským kláním figurovala naše závodnice v průběžném pořadí třídy Advance na 2. místě a to poté, co se jí v obou závodech úvodního podniku na Zandvoortu podařilo ukořistit “stříbro” jak v této kategorii, tak v celkovém hodnocení.

Úspěšně pro Cichou odstartoval také víkend na Slovakia Ringu, když se jí v úvodním pátečním volném tréninku podařilo kategorii Advance opanovat. V pozdějších druhých tréninkových jízdách se ale již české závodnici dařilo o něco méně, když byla ze čtveřice monopostů této třídy nejpomalejší.

V sobotní kvalifikaci se ale mezi nejrychlejší trojici dokázala vrátit zpět, když se v rámci třídy Advance kvalifikovat právě jako 3. a v celkové klasifikaci pak na 5. místě. Na startovním roštu ale Češka ještě poskočila o jedno místo, neboť původně třetí Wolfgang Jaksch jedoucí s vozem Super Aguri SA06 F1 nakonec do závodů kvůli problémům se spojkou nenastoupil.

Cílovou pásku ale Cichá nakonec přeci jen protnula jako 5., když ji z chvostu roštu startující Gilles Brenier uzmul jednak celkové 4. místo, ale zároveň i 3. příčku v Advance, kde se tak musela smířit s „bramborovou medailí“.

Pro vítězství si v této kategorii dojel její stájový kolega Bernd Herndlhofer před druhým Christopherem Brenierem.

V sobotu sice Veronice zůstalo pódium zapovězeno, v neděli již jí ale bylo dopřáno šampaňské ochutnat. Cichá totiž už tentokrát svou startovní příčku udržet dokázala, když cílem projela jako 4. celkově a na 3. místě ve třídě Advance.

Spolu s ní opět vystoupili na stupně vítězů její týmový kolega Bernd Herndlhofer, který se radoval ze druhého slovenského prvenství, a také druhý Christopher Brenier.

Celkový triumf slavil v obou víkendových jízdách Klaas Zwart startující ve voze Jaguar R5 F1, v němž se roku 2004 účastnili velkých cen královny motorsportu Mark Webber s Christianem Klienem. Nizozemec zůstal po odstoupení Wolfganga Jaksche jediným účastníkem kategorie Prestige a zároveň jediným vozem Formule 1 ve startovním poli.

Co se týče třídy Masters, zde se v prvním závodě radoval Michael Grosse-Aschhoff před Felixem Grosse-Aschhoffem. Dvojice obsadila první dvě místa i v neděli, avšak pouze s tím rozdílem, že na nevyšší stupeň se tentokrát podíval druhý jmenovaný. Společně s nimi se po druhém závodě na stupních vítězů ukázal také třetí Karl-Heinz Becker.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

V průběžném pořadí třídy Advance i nadále Veronice patří 2. místo (82 bodů), přičemž na vedoucího Christophera Breinera ztrácí 12 bodů. Na třetím místě figuruje vítěz obou závodů tohoto víkendu Bernd Herndlhofer (50 bodů).

V kategorii Prestige se prozatím podařilo bodovat pouze Klaasu Zwartovi (75 bodů). V Masters pak vede Felix Grosse-Aschhoff (92 bodů) před druhým Michaelem Grosse-Aschhoffem (69 bodů) a třetím Karlem-Heinzem Beckerem (65 bodů).

Sezona nyní bude pokračovat až v termínu 13.-15.9 a to v belgickém Zolderu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0