Poháry pro Wagnera, body pro Makeše. Takový byl druhý podnik ESET Cupu na Slovakia Ringu

Poháry pro Wagnera, body pro Makeše. Takový byl druhý podnik ESET Cupu na Slovakia Ringu

Druhý podnik středoevropského zónového šampionátu FIA CEZ zavedl jezdce na oblíbený Slovakiaring, který se nachází třicet kilometrů na východ od slove

Mičánkovci zažili na Nürburgringu úspěšný pátek
Předposlední podnik ESET iSeries ovládli Mičánkovci
Mičánek Motorsport powered by Buggyra nebyl v bitvě tří kontinentů jen do počtu

Druhý podnik středoevropského zónového šampionátu FIA CEZ zavedl jezdce na oblíbený Slovakiaring, který se nachází třicet kilometrů na východ od slovenského hlavního města Bratislavy.

Mezi stopadesáti jezdci z celé Evropy byli také dva jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Kurt Wagner a Michal Makeš.

Kurt Wagner jel na Slovensko s cílem otestovat nové nastavení pro Lamborghini Huracane ST EVO a stejně tak i získat další zkušenosti. Jeho výkon od samotného úvodu závodního dění patřil k tomu nejlepšímu, což sobotním závodě potvrdil skvělým třetím místem.

„Kurt podal v sobotu skvělý výkon. Jel neskutečně a v průběhu celého závodu neudělal jedinou chybičku. Cílem projel na třetím místě za Davidem Vršeckým a Štefanem Rosinou. Ti oba startovaly s vozem specifikace GT3 a tak jeho třetí místo absolutně znamenalo zároveň také vítězství v pohárové třídě GTC,“ těmito slovy chválil výkon svého jezdce týmový manažer Jiří Mičánek jr.

V neděli Wagner výborně rozjetý závod kvůli kolizi nedokončil. Celou situaci popsal Jiří Mičánek následovně:

„Kurt pokračoval ve skvělých výkonech i v neděli. První polovinu závodu se držel v těsném závěsu za Davidem Vršeckým, a to až do momentu kdy bojoval o pozici s útočícím Szigo Gregorem. Šlo o hodně těsný souboj, při kterém došlo ke kontaktu a následnému poškození našeho auta. Nakonec z toho bylo nedobrovolné odstoupení a tím i konec všech nadějí na další pódium.“

Michal Makeš v závodech šampionátu TCR Eastern Europe zažil dvě naprosto odlišné jízdy. Zatímco tu první ukončil necelá čtyři kola před koncem, kvůli značnému opotřebení pneumatik a tím způsobené přetáčivosti auta, tak v Neděli si již s přehledem dojel pro cenné body za pěkné čtvrté místo.

„Sobota vůbec nebyla podle mých představ. Bylo to hodně velké trápení. V neděli jsme se pak vrátili k původnímu nastavení a mě se podařilo v konkurenci sedmnácti jezdců dojet pro body za šesté místo, s čímž jsem určitě spokojen. Pár hodin po dojetí přišla zpráva o diskvalifikaci dvou jezdců pro nedodržení BoP a tak jsem se ve výsledcích posunul o další dvě příčky. Za dva týdny nás čeká podnik u nás doma v Brně, na což se moc těším,“ tak zněla slova Michala Makeše po skončení slovenského závodního víkendu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0