Porsche nastoupí v Le Mans v retro stylu

Porsche nastoupí v Le Mans v retro stylu

Německá automobilka odhalila retro zbarvení svých vozů, která nasadí speciálně pro závod 24h v Le Mans. Porsche tím připomíná nejen své úspěchy na okr

BMW zvažuje prototyp pro Le Mans na vodíkový pohon
Dlouhé čekání je u konce, začíná 24h Le Mans
Technický delegát ACO Bouvet vysvětluje systém EoT

Německá automobilka odhalila retro zbarvení svých vozů, která nasadí speciálně pro závod 24h v Le Mans. Porsche tím připomíná nejen své úspěchy na okruhu de la Sarthe, ale také své 70. výročí na poli sportovních vozů.

Porsche 911 RSR s číslem 91 ponese modrobílou barvu se zlatými a červenými pruhy jako odkaz na osmdesátá léta, kdy bylo Porsche sponzorováno jedním tabákovým výrobcem a společně oslavili v Le Mans čtyři vítězství. S tímto vozem pojedou Richard Lietz, Gianmaria Bruni a Frédéric Makowiecki.

Druhý vůz s číslem 92 pak pojede v růžové barvě jako vzpomínku na speciální design z roku 1971, který je známý pod názvem „růžové prase“. Za volant růžového Porsche usednou Kevin Estre, Michael Christensen a Laurens Vanthoor.

„Těmito speciálními designy si Porsche připomíná svou bohatou závodní historii v regionu Sarthe a také své letošní výročí. Tato oblíbená zbarvení jsme vybrali jako poděkování našim fanouškům, kteří nám vždy fandí, ať už na trati nebo mimo ni, ale zejména tady v Le Mans,“ řekl šéf motorsportu Porsche Dr. Frank-Steffen Walliser.

Speciální zbarvení se týkají jen továrního německého týmu, který se účastní celé super sezóny FIA WEC 2018/19. Vozy Porsche 911 RSR s čísly 93 a 94, které pojedou pod hlavičkou amerického CORE Motorsport, ponesou tradiční černo-bílo-červené barvy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0