Porsche odhalilo nový model 911 RSR GTE

Porsche odhalilo nový model 911 RSR GTE

Německá automobilka se pilně připravuje na nadcházející sezónu FIA WEC 2019/20. Při příležitosti Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu Porsche ofi

FIA WEC: Aston Martin se vrátí k výkonu z úvodu sezony
24h Le Mans – Bezchybný úvod závodu pro Toyotu
FIA WEC: Porsche oficiálním vítězem, Audi stáhlo protest

Německá automobilka se pilně připravuje na nadcházející sezónu FIA WEC 2019/20. Při příležitosti Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu Porsche oficiálně odhalilo nový model 911 RSR GTE, se kterým bude závodit v příštích třech letech na úrovni GTE Pro.

Nový model vychází z předchozí iterace vozu a i přes zvěsti, že se představí přeplňovaný motor, se německá značka uchýlila k prověřenému atmosférickému šestiválci. Svou roli v tomto rozhodnutí rozhodně hrál i úspěch předchozího modelu, který ovládl super sezónu FIA WEC a stejně tak i závod 24h Le Mans.

Podle Porsche je vůz z 95% nový a došlo i ke změně celkového aerodynamického profilu vozu či šestistupňové převodovky. Na první pohled patrnou novinkou je přesunutí výfuků, díky čemuž vznikl větší prostor pro tvarování zadního difuzoru. Nový model tak poskytne větší přítlak.

„Jediné komponenty, které zůstaly nezměněné jsou přední světlomety, brzdový systém, spojka, sedačka a části zavěšení. Provedli jsme rozsáhlou analýzu na všech používaných vozech Porsche 911 RSR, ať už v továrních nebo soukromých týmech, a naši inženýři našli několik míst ke zlepšení,“ řekl ředitel GT motorsport divize u Porsche Pascal Zurlinden.

Nové Porsche 911 RSR poprvé vyjelo v srpnu. První vytrvalostní zkouška pak přišel letos v březnu, kdy na francouzském okruhu Paul Ricard vůz najel přes 6 000 kilometrů. Naposledy se nové Porsche objevilo v italské Monze.

První ostrý test se již kvapem blíží. Vše odstartuje Prolog, tedy oficiálně testovací den FIA WEC, na konci července ve španělském Barceloně. Následovat bude první závod, a to 1. září na britském okruhu Silverstone. V Americe se nový model poprvé představí až při slavném závodu Rolex 24 Daytona 2020.

911RSR_PorscheWEC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0