Posádka Záruba-Knoll skončila v neděli sedmá

Posádka Záruba-Knoll skončila v neděli sedmá

Dvojice stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra Josef Záruba-Jakub Knoll dojela do cíle nedělního závodu Lamborghini SuperTrofeo Europe na Nürbur

ADAC GT Masters: Češi na Red Bull Ringu na body nedosáhli + galerie
Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program
Gravity-Charouz Racing veze z Paul Ricardu další body

Dvojice stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra Josef Záruba-Jakub Knoll dojela do cíle nedělního závodu Lamborghini SuperTrofeo Europe na Nürburgringu jako sedmá.

Úvodní víkendový závod Lamborghini Super Trofeo Europe na Nürburgringu skončil pro posádku stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra Josef Záruba-Jakub Knoll celkovou devátou příčkou a zároveň šestým místem ve třídě Pro. V neděli si ale ryze české duo dokázalo ještě polepšit.

Výchozí pozici sice tentokrát měl vůz se startovním číslem 66 o něco horší než v prvním závodě, když namísto čtvrtého místa tentokrát Jakub Knoll vyrážel z osmé pozice. Na ní se udržel i v úvodních kolech, s čímž mu pomohl mimo jiné i safety car. Ten se na trati objevil poté, co se v úvodní zatáčce roztočil Steven Liquorish.

Ani po restartu ale Kuba svou příčku neztratil a udržel se na ní až do střídání jezdců, na kterých navíc stáj rovněž neprodělala a i po skončení okna pro pitstopy posádka udržela osmou příčku.

Dvanáct minut před koncem závodu se ale Josefu Zárubovi podařilo povyskočit ještě o jednu pozici dopředu. Poradil si totiž s Nicolasem Gomarem a pod šachovnicovou vlajkou projel na celkové sedmé příčce. V hodnocení Pro Cupu přitom posádka zopakovala sobotní 6. příčku.

Druhá posádka české stáje ve složení Libor Dvořáček a Kurt Wagner byla v cíli odmávnuta s jedním kolem ztráty na 20. místě. První jmenovaný musel navíc v závěru řešit horkou chvilku, když se ocitl v hodinách. V rámci Lambo Cupu pak skončila česko-německá dvojice pátá.

Zahanbit se opět nenechal slovenský závodník Robert Zwinger. Jezdec stáje GT3 Poland totiž skončil na 9. místě a ve třídě AM obsadil 2. příčku.

Z celkového prvenství se znovu radovali Vito Postiglione s Kikkem Galbiatim. Druhá dojela posádka Jack Bartholomew-Stuart Middleton a třetí skončilo duo Sergej Afanasjev-Danny Kroes.

V amatérském hodnocení zvítězil již zmíněný Nicolas Gomar s Gillesem Vanneletem, V LC Cupu Gerard Van Der Horst a třída Pro-Am patřila Šotovi Abhkazawovi s Haraldsem Šlegelmilchsem.

kompletní výsledky druhého závodu

Šampionát již nyní čeká jenom finálové klání, které se uskuteční 24.-25. října v Jerezu a představí se v něm i účastníci severoamerické, středovýchodní a asijské série.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0