Poslední podnik Clio Cupu Central Europe zrušen, Pekařův titul zatím s otazníkem

Poslední podnik Clio Cupu Central Europe zrušen, Pekařův titul zatím s otazníkem

Závěrečný podnik letošního ročníku Clio Cupu Central Europe, který se měl původně konat během nadcházejícího víkendu v Oscherslebenu, byl zrušen. Tomáš Pekař ale zatím musí s oslavami titulu počkat.

Kdo se stane vicemistrem Renault Clio Cupu?
Pekař zakončil sezonu ESET Cupu na nejvyšším stupni
Vytrvalost GT patřila Skalickému

Během nadcházejícího víkendu se měl původně uskutečnit závěrečný podnik letošního ročníku Clio Cupu Central Europe. Jeho dějištěm měl být okruh v Oscherslebenu, který měl namísto tradičních dvou závodů čítat hned tři. Pořadatelé chtěli jezdcům tímto způsobem alespoň částečně vynahradit zrušený říjnový podnik na Nürburgringu.

Nakonec se tak ale nestane. Podnik v Oscherslebenu totiž potkal stejný osud jako klání na Nürburgringu a i on byl bez náhrady zrušen. Jako oficiální důvod uvedli organizátoři zákonné požadavky.

Pekař a Jakschová si o víkendu nezazávodí

Před finálovým dějstvím sezony 2020 se na čele průběžného pořadí nacházel český závodník Tomáš Pekař, který během předchozích šesti závodů zvítězil ve čtyřech případech a nasbíral celkem 169 bodů. Oslavovat svůj třetí titul v tomto šampionátu (předchozí dva získal v letech 2017 a 2019) ale ještě nemůže. Zatím totiž není jasné, zda se po odjetí třech podniků budou tituly vůbec udělovat.

Není to ale pouze celkové pořadí jezdců, kde sahají české barvy po titulu. Stáj Carpek Racing se totiž nacházela rovněž na čele týmového hodnocení. V klasifikaci juniorů pak navíc vede Pekařův týmový kolega Filip Sandström. V celkovém pořadí jezdců patří Švédovi třetí místo.

Filip Sandström v letošní sezoně nasbíral nejvíce bodů ze všech juniorů. Foto: Clio Cup Central Europe

Kromě Pekaře a Sandströma ale v letošní sezoně Clio Cupu Central Europe závodili za tým Carpek Racing také Jonas Karklys a Richard Meixner. Zatímco Litevec je v šampionátu osmý, Meixner čtrnáctý. Na scéně této série jsme ale letos mohli vidět rovněž tým Buggyra Zero Mileage Racing a Yasmeen Kolocovou. Toto spojení se představilo na konci srpna v Mostě. Zatímco Kolocové patří sedmnáctá příčka v absolutní klasifikaci a šestá mezi juniory, Buggyra je mezi týmy desátá.

Titulní fotografie: Clio Cup Central Europe

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0