Pozitivní víkend I.S.R. Racingu v rámci podniku ADAC GT Masters 2019 na Red Bull Ringu

Pozitivní víkend I.S.R. Racingu v rámci podniku ADAC GT Masters 2019 na Red Bull Ringu

Závodní víkend I.S.R. Racing na Red Bull Ringu byl charakterizován dvěma bodovanými výsledky. Český tým byl odhodlán na rakouském okruhu zajet poř

ISR znovu na bodech
Další letní zastávka I.S.R. Racingu – pátý podnik ADAC GT Masters na Nürburgringu
Víkendový přehled: Enge v Thajsku nebo Staněk na Red Bull Ringu

Závodní víkend I.S.R. Racing na Red Bull Ringu byl charakterizován dvěma bodovanými výsledky.

Český tým byl odhodlán na rakouském okruhu zajet pořádný výsledek a nasadil do závodů Audi R8 LMS #33 s posádkou Frank Stippler (GER) a Filip Salaquarda (CZE). Oba od volných tréninků zajížděli velice dobré časy a ukazovali, že budou patřit k nejlepším.

V první kvalifikaci měl Filip Salaquarda problémy s pneumatikami a své úsilí zakončil na 21. místě s časem 1:29,442. Druhá kvalifikace v neděli ráno Franku Stipplerovi sedla o něco lépe a zajel čas 1:29,070, který stačil na 14. místo.

Piloti I.S.R. Racingu v prvním závodě předvedli skvělou stíhací jízdu, když si nejprve Salaquarda a poté Stippler výborně vedli v bojích uprostřed pole a závod dokončili hned za Top 10 na 11. místě. Tento výsledek jim zajistil první body v letošní sezóně.

Předpoklady pro druhý závod byly dobré a Stippler od startu začal rychle a držel konstantní tempo. Tým přizpůsobil strategii, která mohla pomoci prosadit se v cíli do Top 10. Bohužel problém s pit limiterem znamenal penalizaci průjezd boxovou uličkou, který posádku českého týmu odsunul o několik pozic dozadu. Ve druhém stintu Salaquarda zajel velice dobře a cílovou pásku protnul na 13. místě a získal další body.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Určitě to byl pro nás dobrý víkend: piloti a inženýři tvrdě pracovali a to jim pomohlo jízdu od jízdy zlepšovat. Bylo zklamání, že jsme v první kvalifikaci nenaplnili očekávání a startovní pozice nám zabránila dojet závod v Top 10. Druhý závod nám trochu zkomplikovala penalizace, ale celkový výsledek je nakonec pozitivní. Pořád máme ještě nějaké rezervy, ale vracíme se domů s dvěma bodovanými výsledky a to nás motivuje do dalších závodů.“

Čtvrtý podnik sezóny 2019 I.S.R. Racing čeká 9.-11. srpna v Zandvoortu (NED).

ADAC GT Masters 2019 | kalendář

26.-28. dubna |      Motorsport Arena Oschersleben (GER)

17.-19. května |      Autodrom Most (CZE)

7.-9. června |           Red Bull Ring (AUT)

9.-11. srpna |           Zandvoort (NED)

16.-18. srpna |         Nürburgring (GER)

13.-15. září |             Hockenheimring (GER)

29.-29. září |            Sachsenring (GER)

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0