Prázdniny končí. Jezdce WTCR čeká dvojzávod v Číně

Prázdniny končí. Jezdce WTCR čeká dvojzávod v Číně

Po deseti týdenní pauze se o nadcházejícím víkendu opět roztočí kola světového poháru cestovních vozů FIA WTCR. Poslední zářijový víkend se pojede na

WTCR v Holandsku aj s Maťom Homolom už tento víkend!
Maťo Homola uzavrie sezónu WTCR v uliciach Macau
WTCR: Buri obdržel divokou kartu pro Nürburgring

Po deseti týdenní pauze se o nadcházejícím víkendu opět roztočí kola světového poháru cestovních vozů FIA WTCR. Poslední zářijový víkend se pojede na okruhu Ningbo. Hned ten následující, první říjnový, v ulicích Wuhan.

O tom, že nás čeká další zajímavý závodní víkend hovoří fakt, že v odjetých osmnácti závodech poznalo chuť vítězného šampaňského hned jedenáct různých jezdců. A co víc, do konce sezóny zbývá dvanáct bodovaných jízd a v průběžném pořadí dělí prvního Gabriele Tarquiniho a Yvana Mullera pouhé tři body. V těsném závěsu jsou pak Norbert Michelisz, Yann Ehrlacher, Jean-Karl Vernay a Thed Björk. Tyto čtyři jezdce dělí dvanáct bodů.

Divokou kartu pro oba čínské závody dostal Ma Qinghua, který pojede se speciálem Honda Civic Type R TCR týmu Boutsen Ginion Racing. Ve světovém šampionátu v dnešní podobě bude debutovat, na svém kontě má ale čínský jezdec 36 startů ve WTCC a dvě vítězství. V letošním roce má za sebou dva starty ve Formula E a jeden ve světovém šampionátu v rallycrossu.

Další zajímavou osobou bude debutant ve WTCR a dvojnásobný šampion DTM Timo Scheider, který se taktéž posadí do Hondy Civic, ale týmu Münnich Motorsport. Ten nasadí do FIA WTCR třetí vůz s německým jezdcem až do konce letošní sezóny.

Závody FIA WTCR můžete sledovat živě na stanici Eurosport 1, a to druhý a třetí závod v neděli 30.9 od 8:00 a 9:15 hod. První sobotní závod pouze ze záznamu v neděli od 7 hod.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0