Premiérová pole-position týmu CZO Racing a stříbro v cíli

Premiérová pole-position týmu CZO Racing a stříbro v cíli

Pátý podnik on-line seriálu European Stock Car Championship v závodním simulátoru iRacing hostil ovál Texas Motor Speedway. Tým CZO Racing si odtud od

Matějovský testoval s Buggyrou v Mostě
Masarykův okruh má běžecký rekord, stanovil ho Ukrajinec Babaryka
Na městském okruhu v Macau úřadoval Michal Šmídl

Pátý podnik on-line seriálu European Stock Car Championship v závodním simulátoru iRacing hostil ovál Texas Motor Speedway. Tým CZO Racing si odtud odnesl prozatím nejlepší výsledek sezony.

Ačkoliv postavení na startu na oválových závodech má význam vskutku minimální, lze si z kvalifikačních výsledků udělat hrubý obraz konkurenceschopnosti soupeřů. Jako obvykle byla kvalifikace velmi těsná, nicméně týmu CZO Racing se povedlo, respektive Lukáši Srňánkovi, zaznamenat historický úspěch v podobě prvního místa na startu.

„Kvalifikace byla hodně vyrovnaná, pole-position jsem vybojoval s rozdílem pouhých sedmi tisícin vteřiny,“ uvedl Lukáš. „V Texasu je zapotřebí efektivně využít pneumatiky, které se zde velmi opotřebovávají. Někteří soupeři se s tímto problémem zjevně velmi potýkali,“ prozradil Lukáš, který nakonec dojel na výborném druhém místě a stejnou pozici drží i v průběžném pořadí šampionátu.

Těsně za první pětkou dojel Radek Sýkora, který byl klasifikován na šestém místě a svým výsledkem pomohl týmu CZO Racing k dotáhnutí se na vedoucí stáj průběžného hodnocení týmů. Team Superior a CZO Racing nyní dělí nula bodů.

Vít Šalomon tentokrát cíl nespatřil. „Podmínky na trati byly hodně extrémní. Potýkal jsem se s nestabilním autem a po startu jsem raději kroužil na konci TOP10. Naneštěstí po dvaadvaceti kol mne na hlavní rovince poslal soupeř do hodin. Čelní náraz do boční strany jiného auta pro mě znamenal konec závodu,“ konstatoval Vít.

Další podnik seriálu European Stock Car Championship se jede již tento víkend na krátkém oválu Richmond International Raceway. Online přenos můžete sledovat jako vždy na stránkách CZO Racing.

Texas4 Texas 3 Texas 2

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0