Premiérová sezóna v TCR dopadla pro Jáchyma Galáše na výbornou

Premiérová sezóna v TCR dopadla pro Jáchyma Galáše na výbornou

Jáchym Galáš po zisku mistrovského titulu v Clio Cupu v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruz

Galáš letos vybojoval v TCR Eastern Europe druhý juniorský titul
Vítězem Twingo Cupu byl dodatečně korunován Tomaž Trček
WTCR: Ma doplní u Teamu Mulsanne Ceccona

Jáchym Galáš po zisku mistrovského titulu v Clio Cupu v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích v roce 2018 přestoupil do letošní sezóny o stupeň výše. A určitě se v silné konkurenci TCR Eastern Europe Trophy powered by ESET neztratil, ba naopak.

V období zimní přestávky došlo v týmu GT2 Motorsport k rozhodnutí pořídit vůz kategorie TCR, která v cestovních vozech udává v celosvětovém měřítku laťku. Volba padla na kvalitní vůz Volkswagen Golf GTi TCR a nově vypsaný seriál TCR Eastern Europe Trophy powered by ESET, který se konal v rámci víkendu FIA zóny střední Evropy.

Hned úvodní závod přinesl velkou podívanou, když Jáchym Galáš startoval v daném šampionátu na Maďarském okruhu v rámci startovního pole TCR Europe. Čtyřicet vozů na startovním roštu bylo něco, co mladý český pilot zatím nezažil. A sezóna se poté vyvíjela dobře. Galáš v typicky červeno-bílém golfu ukazoval rychlost a bylo jen otázkou, kdy přijde toužené vítězství. To se dostavil při třetím podniku v chorvatském Grobniku. Jáchym nezůstal u jediného vítězství, které také zopakoval při závěrečném závodě v Brně. V celkovém pořadí dokázal obsadit druhé místo a mezi juniory, jezdci do pětadvaceti let, vyhrál.

„S výkonem v letošním roce mohu být určitě spokojený. Také si uvědomuji, že to není pouze má zásluha. Je to práce celého týmu, kterému za to děkuji a podpora rodiny. Byly momenty, kdy se nedařilo, ale myslím, že jsme ze sezóny vytěžili maximum,“ uvedl Jáchym Galáš.

Jáchym Galáš startoval také v hodinových vytrvalostních závodech, kde nasbíral celkem tři vítězství a jasně tak zvítězil. V rámci ESET V4 Cupu, který sčítá body ze sprintových a vytrvalostních závodů, z toho tak bylo další první místo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0