LOADING

Type to search

Share

Tomu Beckhäuserovi se na závěr letošní sezony bodovat nepodařilo. Z podniku Formula Regional European Championship na Monze totiž odešel s nulou.

Kromě italské F4 vyvrcholila o víkendu na Monze také sezona Formula Regional European Championship. Ve startovní listině závěrečného podniku ani tentokrát nechyběl Tom Beckhäuser. Český závodník se do chrámu rychlosti vydal rovnou z Hungaroringu, kde se o týden dříve stal šampionem F3 v ESET V4 Cupu.

Očekávalo se ovšem, že v chrámu rychlosti se bude muset se svými ambicemi uskromnit a to se během víkendu skutečně potvrdilo. Pražský rodák byl totiž tentokrát vzdálen svým výkonům z Maďarska, kde si ve své kategorii připsal dvojici triumfů, a na závěr ročníku musel spolknout hořkou pilulku v podobě nulového bodového zisku.

Před první jízdou víkendu to ale s Beckhäuserovými vyhlídkami na body nevypadalo zase tak zle. Pilot stáje Technorace se totiž pro sobotní klání kvalifikoval na 10. místě.

Poslední bodované umístění se mu ovšem uhájit nepodařilo. Během mokrého závodu, který byl odstartován za zpomalovacím vozem, se totiž propadl za Alexandreho Bardinona s Konstou Lappalainenem a pod šachovnicovým praporkem nakonec projel na 12. pozici.

Stejného výsledku pak dosáhl i ve druhé jízdě, která se již uskutečnila v neděli. Do ní sice vyrážel z 11. příčky a po úvodním okruhu se na této pozici dokázal udržet, když se sice propadl za Alexandreho Bardinona, ale zároveň posunul před Davida Schumachera. Syna bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera ale za svými zády bohužel nedokázal uhlídat až do konce a brzy si na něm smlsnul.

V úvodním závodě se českému závodníkovi start z bodovaných pozic proměnit nepodařilo, v závěrečné bitvě víkendu a zároveň i sezony však přišla šance na nápravu. Dvacetiletému jezdci totiž znovu patřilo na startovním roštu desáté místo.

I druhý pokus na zisk bodovaného umístění ovšem zůstal nevyužitý. Již během úvodního okruhu se totiž propadl za Bardinona s Lappalainenem a v cíli z toho tak byla 12. příčka i do třetice.

Úvodní dva závody posledního víkendu si podmanil Igor Fraga. V obou případech doprovodili Brazilce na pódium Frederik Vesti s Raulem Guzmanem. Zatímco v prvním případě byl úspěšnější již jistý šampion, v tom druhém zase pilot stáje DR Formula RP Motorsport.

Závěrečná jízda víkendu již ale patřila Vestimu. Na druhém místě skončil Enzo Fittipaldi a Fraga se tentokrát musel spokojit s bronzem.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

kompletní výsledky třetího závodu

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..