Pro Nordschleife obdrží divokou kartu také Kris Richard

Pro Nordschleife obdrží divokou kartu také Kris Richard

Třetím závodníkem, který se během nadcházejícího podniku šampionátu WTCR na Nordschleife představí na divokou kartu, bude Švýcar Kris Richard. Po ú

Craft-Bamboo opouští TCR International a směřuje do TCR Europe
Doubek se v Elite 2 posunul do nejlepší desítky
Jak bude fungovat WTCR 2018?

Třetím závodníkem, který se během nadcházejícího podniku šampionátu WTCR na Nordschleife představí na divokou kartu, bude Švýcar Kris Richard.

Po úřadujícím šampionovi DTM Reném Rastovi, který nastoupí ve třetím voze stáje Audi Sport Team WRT a po českém jezdci Petru Fulínovi, jenž nastoupí v barvách stáje Vekra Racing Team, obdržel divokou kartu pro třetí podnik letošní sezony WTCR také Kris Richard. Švýcarský závodník se v Německu představí v barvách hongkongského týmu KCMG, v jehož barvách se na Hungaroringu představil domácí jezdec Attila Tassi.

“Jsme potěšeni, že nás bude Kris reprezentovat v našem druhém podniku ve WTCR. Vzhledem k tomu, že se tak stane na tomto legendárním místě, bude tato výzva o to speciálnější. V Maďarsku jsme měli těžký víkend, rozhodně jsme ale byli rychlí. Rád bych poděkoval celému týmu za tvrdou práci,” řekl zakladatel stáje Paul Ip. Zakladatel stáje věří, že jeho tým dosáhne na Nordschleife dobrého výsledku. “Chtěli bychom se posunout vpřed a zkusit to znovu. Jsem si jistý, že s Hondou Civic Type R TCR a s Krisem můžeme dosáhnout dobrého výsledku. Doufáme, že skončíme na pódiu,” vyjádřil se Ip k ambicím svého týmu.

Kris Richard dosáhl svého největšího kariérního úspěchu roku 2016, kdy se stal šampionem ETCC v kategorii Super 2000. Zkušenosti má ale šestadvacetiletý závodník také s WTCC, kde v loňské sezoně absolvoval dva podniky v Motegi a v Losailu pro stáj Campos Racing a druhý katarský závod dokončil na pěkném šestém místě. V letošní sezoně bude Švýcar působit také v šampionátu TCR Europe, kde bude hájit barvy italské stáje Target Competition. První podnik letošní sezony tohoto šampionátu se koná tento víkend v Le Castellet.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0