Pro RTR Projects skončil rakouský víkend už v pátek

Pro RTR Projects skončil rakouský víkend už v pátek

Český tým RTR Projects si ve čtvrtém podniku letošní sezony ADAC GT4 Germany nakonec nezazávodil. Účinkování stáje skončilo po havárii ve druhém pátečním volném tréninku.

U RTR Projects skončili v sobotu mezi nejlepšími deseti
Finále X-BOW Battle je tady, RTR Projects míří do Itálie
RTR Projects má namířeno na oblíbený Pannonia Ring

Na rakouském Red Bull Ringu pokračovala o víkendu mimo jiné i letošní sezona šampionátu ADAC GT4 Germany. Série měla ve Štýrsku na programu čtvrtý letošní podnik. Závodit opět měla i česká stáj RTR Projects s posádkou ve složení Jan Krabec a Lennart Marioneck. Česko-německému tandemu se ale bodový účet rozšířit nepodařilo. Jeho vystoupení v závodním víkendu totiž skončilo předčasně.

Rozhodně se ale nedá říci, že by u RTR Projects začali v Rakousku špatně. Lennartu Marioneckovi se totiž v prvním volném tréninku podařilo na mokré dráze zajet čas v hodnotě 1:47,877. Tento výkon stačil na osmé místo.

To se již ale účinkování týmu blížilo ke konci. Jan Krabec totiž ve druhém volném tréninku, který se rovněž konal na mokru, havaroval. Po tomto incidentu se tým kvůli rozsahu poškození rozhodl z víkendu odstoupit. Před havárií Krabec zajel čas 1:44,461, se kterým se ve výsledcích druhého volného tréninku umístil na 18. příčce.

KTM X-Bow se startovním číslem 89 si v Rakousku nakonec nezazávodilo. Foto: ADAC GT4 Germany

“Mrzí mě to, protože jsme neměli špatné tempo na pro nás těžké trati. Bohužel podmínky byly mimořádně náročné už první dny. Na mokré nebo na pomalu osychající trati je při takovéhle zimě, zejména v lehkém KTM, obtížné dostat teplotu do pneumatik. Přesto jsme byli schopni jezdit hezké časy, a to i s určitou rezervou. Bohužel, v tak těžkých podmínkách není prostor na sebemenší chybu. Na studené a polomokré trati na slickách jde o centimetry,” uvedl Krabec.

“Jsou závodní víkendy, kdy do přípravy dáte maximum, cítíte sílu udělat dobrý výsledek a přesto odjíždíte s nulou. Přesně takový byl pro nás závod na Red Bull Ringu. Ve spolupráci s KTM jsme minulý týden hodně testovali, hledali rychlost a snažili se co nejlépe pochopit pneumatiky Pirelli. Celkově jsme z výsledků práce měli výborné pocity,“ řekl majitel stáje Tomáš Miniberger.

„Red Bull Ring s málo zatáčkami není náš okruh, ale přesto jsme s časy, které jsme ve čtvrtečních trénincích zajížděli, byli spokojeni a cítili jsme před závodním víkendem sílu a naději na dobrý výsledek. Bohužel v pátek pršelo a v přechodných podmínkách při jízdě na limitu na slickách jsme těžce havarovali čelním nárazem do zdi. Šok z havárie vystřídala úleva, když Honza z auta vystoupil otřesen, ale nezraněn. X-Bow je prostě bezpečné auto. Většinu energie pohltil crashbox a karbony kolem, monokok zůstal neporušen,” dodal.

Další podnik ADAC GT4 Germany se uskuteční o víkendu 30.10. – 1.11. na Lausitzringu.

Výsledky prvního víkendového závodu ADAC GT4 Germany: 1. Phil Dörr – Fred Martin-Dye (Dörr Motorsport, McLaren 570S GT4) 35 kol, 2. Jan Marschalkowski – Hendrik Still (Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4) +1,603, 3. Christopher Dreyspring – Aleksej Sizov (Dörr Motorsport, McLaren 570S GT4) +5,192… DNS Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4).

Výsledky druhého víkendového závodu ADAC GT4 Germany: 1. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 36 kol, 2. Phil Dörr – Fred Martin-Dye (Dörr Motorsport, McLaren 570S GT4) +2,647, 3. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) +3,060… DNS Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4).

Průběžné pořadí posádek: 1. Julien Apothéloz – Luca-Sandro Trefz (MANN-FILTER Team HTP-WINWARD, Mercedes-AMG GT4) 128 bodů, 2. Florian Janits – Reinhard Kofler (True Racing, KTM X-Bow GT4 Evo) 113 bodů, 3. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 112 bodů… 18. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 29 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Tom Kieffer – Christian Kosch (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 288 bodů, 2. Georg Braun – Stephan Grotstollen (Team Lillestoff, BMW M4 GT4) 276 bodů, 3. Joachim Bölting – Tano Neumann (DLV-Team Schütz Motorsport, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 270 bodů… 4. Jan Krabec (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 148 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Team Allied-Racing 134 bodů, 2. MANN-FILTER Team HTP-WINWARD 131 bodů, 3. True Racing 119 bodů… 12. RTR Projects 35 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT4 Germany

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0