Pro Salače skončila Velká cena Valencie předčasně

Pro Salače skončila Velká cena Valencie předčasně

Motocyklová Velká cena Valencie skončila pro účastníka třídy Moto3 Filipa Salače už v pátek. Jezdec stáje Rivacold Snipers se zranil po pádu v prvním volném tréninku.

Salač odstartuje do prvního závodu sezony dvacátý
Salačův návrat do sedla skončil pádem
Filip Salač veze z Le Mans 5 bodů

Letošní ročník Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů má tento víkend na programu předposlední podnik. Stejně jako před týdnem se závodí na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Tentokrát ale ne v rámci Velké ceny Evropy, ale pod hlavičkou Velké ceny Valencie.

Český závodník Filip Salač zaznamenal minulý týden v závodě Moto3 svůj druhý nejlepší výsledek sezony. Cílem projel jako devátý a na konto si připsal sedm bodů. Po pátečním programu Velké ceny Valencie je ale jasné, že tento víkend si mladoboleslavský rodák další body nepřipíše.

Salač totiž již ve svém třetím kole během prvního volného tréninku upadl. Po nehodě Filip podstoupil prohlídku v lékařském centru. Ta odhalila naražená žebra a tekutinu s krví v plicích. Tím víkendové vystoupení závodníka týmu Rivacold Snipers skončilo. Před svou nehodou zajel v prvním volném tréninku čas 1:41,281, s nímž se v konečné klasifikaci umístil na posledním 31. místě.

„Tak GP Valencie pro mě skončila. Měl jsem velký pád, při kterém jsem se asi hodně narazil do hrudníku. Dal jsem si i pěkně do hlavy, tak si to moc nevybavuji. Momentálně ležím v nemocnici a na 90 % jdu za chvíli na drenáž plic. Na CT našli tekutinu a krev v plicích, tak proto. Žebra zlomená nejsou, ale kdo je měl naražená, tak ví, jak to bolí. Díky všem za zprávy, snad budu brzo v pořádku,“ stojí ve Filipově facebookovém příspěvku, který uveřejnil v pátek odpoledne.

Místo závodního okruhu strávil Filip Salač páteční odpoledne v nemocnici. Foto: Filip Salač/Facebook

Poslední podnik letošní sezony se koná již příští týden na okruhu v portugalském Portimãu.

Výsledky prvního volného tréninku třídy Moto3 na Velkou cenu Valencie: 1. Tony Arbolino (Itálie, Rivacold Snipers Team, Honda) 1:38,413, 2. Deniz Öncü (Turecko, Red Bull KTM Tech 3, KTM) 1:38,511, 3. Romano Fenati (Itálie, Sterilgarda Max Racing Team, Husqvarna) 1:38,559… 31. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 1:41,281.

Výsledky druhého volného tréninku třídy Moto3 na Velkou cenu Valencie: 1. Jaume Masiá (Španělsko, Leopard Racing, Honda) 1:38,479, 2. Sergio García (Španělsko, Estrella Galicia 0,0, Honda) 1:38,496, 3. Niccoló Antonelli (Itálie, SIC58 Squadra Corse, Honda) 1:38,563.

Titulní fotografie: Snipers Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0