Prozatimní startovní listina závodu 12H Bathurst

Prozatimní startovní listina závodu 12H Bathurst

Již za 5 týdnů odstartuje na australském okruhu Mount Panorama tradiční vytrvalostní závod 12H Bathurst. Známá dvanáctihodinovka se pojede o víkendu 2

Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu
GT4 může být nejsilnější třídou ESET Cupu, říká Pavlovec
ADAC GT Masters: Za jedenáct let 81 závodních víkendů, letos premiéra v Mostě

Již za 5 týdnů odstartuje na australském okruhu Mount Panorama tradiční vytrvalostní závod 12H Bathurst. Známá dvanáctihodinovka se pojede o víkendu 2. – 4. února a zahájí tím čtyřdílný seriál Intercontinental GT Challenge.

Jak odhaluje prozatimní startovní listina, na roštu by se mělo ve čtyřech třídách sejít 60 vozů třinácti automobilek. O absolutní triumf bude bojovat 31 vozů kategorie GT3. Velký nárůst zaznamenala se 13 vozy kategorie GT4. Jaká velká jména a týmy doposud známe?

Hojné zastoupení oznámila německá automobilka Audi, která nasadí flotilu deseti vozů převážně tvořených tamními týmy, dva stroje R8 LMS GT3 však budou tovární. Premiéra čeká v Bathurstu belgickou stáj WRT, kde šampióny Blancpain GT Series Sprint Cupu Robina Frijnse se Stuartem Leonardem doplní Dries Vanthoor a společně utvoří posádku ve třídě Pro, zatímco vítězové uplynulé sezony FIA WEC v kategorii GTE-Am (v barvách Aston Martin Racing) Paul Dalla Lana, Pedro Lamy a Mathias Lauda pojedou v kategorii Pro-Am.

Pro Bentley Motorsport bude australská dvanáctihodinovka znamenat poslední představení vozu Continental GT3, než britská značka vypustí na tratě nový model. Bentley se v posledních dvou letech vždy dostalo na pódium a i letos bude v barvách týmu M-Sport cílit vysoko, aby se „rozlučka“ povedla v co nejlepším duchu. Nová posila a úřadující šampión ADAC GT Masters Jules Gounon pojede s Guyem Smithem a Stevenem Kanem. Druhou trojici tvoří Andy Soucek, Maxime Soulet a Vincent Abril.

BMW dorazí na trať Mount Panorama se třemi vozy M6 GT3. Někdejší pilot F1 a jezdec DTM Timo Glock podpoří čtyřnásobného vítěze podniku Bathurst 1000 Stevena Richardse s Philippem Engem za volantem týmu SRM. BMW Team Schnitzer bude reprezentovat Marco Wittmann, Augusto Farfus a Chaz Mostert.

Porsche vyrazí do boje s továrními jezdci Romainem Dumasem, Dirkem Wernerem a Fredericem Makowieckim, kteří se posadí do vozu 911 GT3 R stáje Manthey-Racing. Craft-Bamboo Racing bude mít rovněž zvučné trio ve složení Kévin Estre, Laurens Vanthoor a šampión FIA WEC Earl Bamber.

Ostatní účastníky závodu 12H Bathurst budeme na našich stránkách pravidelně doplňovat v aktuálních článcích, již nyní je však jasné, že do podniku nezasáhnou některé významné značky a týmy, jako obhájci loňského vítězství Maranello Motorsport a Nissan, který se dvanáctihodinovky účastnil v minulosti pravidelně.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0