Průběžné pořadí F4 SAE: Chovancovi patří sedmé místo, Knoppovi třinácté

Průběžné pořadí F4 SAE: Chovancovi patří sedmé místo, Knoppovi třinácté

Zdeněk Chovanec se po třetím podniku letošní sezony F4 SAE propadl v celkovém pořadí na sedmou příčku. Josefu Knoppovi patří po jeho formulové premiéře 13. místo.

Staněk zakončil sezonu asijské F3 odstoupením a čtvrtým místem
Staňkovi vynesla sobota dva body
Chovanec si v průběžném pořadí F4 SAE polepšil

Třetím podnikem pokračovala o víkendu letošní sezona zimního šampionátu F4 Spojené arabské emiráty. Jeho dějstvím byl okruh Yas Marina v Abú Zabí, kde se ale tentokrát závodníci představili na zkrácené, 3,2 kilometrů dlouhé variantě.

Venezuelan s českými kořeny Zdeněk Chovanec, který ovšem reprezentuje Portugalsko, zahajoval podnik v roli šestého muže průběžného pořadí. Po jeho skončení se ale pilot Xcel Motorsportu, jenž si během víkendu připsal pátou příčku, dvě sedmé pozice a jedno odstoupení, propadl o jedno místo a nyní figuruje s 83 body na sedmé příčce.

Zdeněk ale nebyl jediným, komu mohli během uplynulého víkendu naši fanoušci v Abú Zabí držet palce. V barvách týmu BWT Mücke Motorsport si totiž svůj debut ve formulovém kokpitu odbyl Josef Knopp. V prvním závodě si český jezdec připsal desáté místo. V tom nadcházejícím sice šachovnicový praporek nespatřil, ve zbývajících dvou jízdách již ale opět bylo lépe, když zaznamenal devátou a šestou pozici. Celkem mu víkend vynesl 11 bodů a v průběžné klasifikaci mu patří 13. pozice.

Na čele se stále nachází Francesco Pizzi (190 bodů). Druhá pozice patří Nicu Göhlerovi (156 bodů) a třetí příčku okupuje Nicola Marinangeli (146 bodů).

Do konce sezony momentálně zbývají již jen dva podniky, přičemž oba bude hostit Dubaj. Zatímco první z nich se uskuteční již během nadcházejícího víkendu, finále ročníku 2020 je na programu 6.-7. března.

titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0