Průtrž mračen na Grobniku zvládl nejlépe Jáchym Galáš

Průtrž mračen na Grobniku zvládl nejlépe Jáchym Galáš

Krásné sobotní počasí a třicetistupňová horka byla v neděli dopoledne jen pouhou ozvěnou minulosti. První nedělní závod na okruhu Grobnik poznam

Ryba doma zažil smolný víkend
Rudi Pešović se vrací na scénu
Je skvělé být součástí ESET TCR, říká Vesnič

Krásné sobotní počasí a třicetistupňová horka byla v neděli dopoledne jen pouhou ozvěnou minulosti. První nedělní závod na okruhu Grobnik poznamenal déšť a jezdci série ESET TCR museli startovat za safety carem.

Pole-position si v kvalifikaci vybojoval Jáchym Galáš před Milovanem Vesničem, druhou řadu obsadili týmoví kolegovéz Fullinrace Academy Petr Čížek a Carol Wittke. Peloton cestovních vozů TCR tak do prvních kilometrů vyrazil za safety carem, ale už od třetího kola se ostře bojovalo. Mokré podmínky perfektně seděly Galášovi z týmu GT2 Motorsport, který svůj VW Golf vodil po dráze se strojovou přesností a jediný, kdo ho mohl ohrozit v cestě za triumfem byl lídr průběžného pořadí Milovan Vesnič se seatem. Srb po váhavém začátku našel rytmus a pozvolna se dotahoval na Galáše. Mezitím se dopředu z poslední řady posouval Dušan Kouřil s Hyundai i30 TCR, který už v pátém kole držel čtvrté místo za Petrem Čížkem a v devátém kole se probojoval na bronzovou příčku.

Vesnič zatím každým kolem stahoval ztrátu na Galáše, nicméně z výsledného času umazával jen desetiny sekundy a čím blíž byli jezdci k cíli, tím větší šance na výhru se pro Galáše otevírala. Definitivně oddychnout si mohl už dvě minuty před koncem, kdy Vesniče postihl na startovní rovince defekt pneumatiky a vůz odstavil. Do velkého kusu gumy na dráze pak nešťastně narazil Vesničův týmový kolega Jakub Wyszomirski s hondou.

V ten moment se zároveň spustila průtrž mračen a jezdci nakonec finišovali za safety carem. Galáš si připsal premiérové vítězství v sezoně před druhým Dušanem Kouřilem a třetím Petrem Čížkem, pro něž to bylo druhé pódiové umístění v ESET TCR. Stupně vítězů tak kompletně patřily českým barvám.

Směrem nahoru v pořadí se posouval i jediný domácí pilot ve startovním poli Žarko Knego se Seatem Cupra, jemuž mokré podmínky v kombinaci se znalostí tratě patrně svědčily a závod dokončil na pátém místě za čtvrtým Carolem Wittkem.

Výsledky
ESET TCR Race 1 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0