První den testů na Hockenheimringu vyhrál Wittman

První den testů na Hockenheimringu vyhrál Wittman

Dnes začali na Hockenheimringu poslední předsezonní testy šampionátu DTM. V Bádensku-Württembersku bude německý šampionát cestrovních vozů testovat až

Úspešný začiatok pretekárskych dní na Nurburgringu
WTCR na Suzuce: V předposledním podniku sezony triumfovali Ceccon, Huff a Tarquini
Bláznivý druhý závod na Hungaroringu vyhrál Marco Wittmann

Dnes začali na Hockenheimringu poslední předsezonní testy šampionátu DTM. V Bádensku-Württembersku bude německý šampionát cestrovních vozů testovat až do čtvrtka.

Během prvního dne jsme mohli na trati spatřit celkem 10 závodníků. Zatímco Audi nasadilo Jamieho Greena, Nica Müllera a Mika Rockenfellera, u BMW dnes vyslali sbírat data Bruna Spenglera, Marca Wittmanna a Augusta Farfuse a do mercedesů dnes usedli Gary Paffett, Edoardo Mortara, Pascal Wehrlein a Paul Di Resta. Dvojice bývalých pilotů Formule 1 se o svůj dnešní prostor na dráze rozdělila. Zatímco ještě loni jezdec Sauberu Wehrlein testoval dopoledne, Paul Di Resta absolvoval odpolední část.

Nejvíce se mohli na konci dne smát u BMW. Byl to totiž Marco Wittmann, kdo úvodní den testů opanoval. Dvojnásobný šampion z let 2014 a 2016 si připsal čas 1:32,378. Wittmann zároveň odkroužil také největší porci kol, když absolvoval celkem 131 kol.

Wittmanna následovala dvojice hájící barvy Audi. Nejrychlejším zástupcem “čtyř spojených kruhů” byl Nico Müller. Švýcar zaznamenal čas 1:32,665. Třetí pozici obsadil s časem 1:32,932 držitel mistrovského titulu z roku 2013 Mike Rockenfeller.

Čtvrtou pozici obsadil Bruno Spengler(1:32,985) před dalším jezdcem BMW Augusto Farfusem, který skončil na pátém místě. Brazilcův čas měl hodnotu 1:33,079.

Nejlepší vůz Mercedesu se umístil na šesté pozici. Na té totiž skončil s časem 1:33,496 italský závodník Edoardo Mortara. Druhým nejlepším “stříbrným šípem” byl dnes Pascal Wehrlein. Navrátivší se šampion z roku 2015 se prezentoval časem 1:33,524. Osmou pozici obsadil Gary Paffett(1:33,787).

Až předposlední devátý čas zajel Jamie Green. Britovo maximum mělo hodnotu 1:33,787. Poslední desátou pozici obsadil s časem 1:33,903. Brit spolu s Pascalem Wehrleinem byli dnes jedinými dvěma závodníky, kterým se nepodařilo pokořit hranici 100 kol. Zatímco Wehrlein absolvoval 54 okruhů, Di Resta odjel 67 kol. Tyto nízké počty odjetých kol u dvojice bývalých pilotů Formule 1 je ovšem logická, neboť na rozdíl od zbylé osmičky pilotů se ani jeden nejezdil po celý testovací den.

Testy pokračují zítra. Stejně jako dnes potrvá polední část od 9:00 do 12:00 a odpolední program bude zahájen ve 14:00 a skončí v 18:00.

COMMENTS

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Radek 2 years ago

  Tam musí být báječná atmosféra!!!

 • comment-avatar
  Josefus 2 years ago

  Je otázkou, jestli tam bude báječná atmosféra i za rok, až odejde MMercedes a startovní pole zeštíhlí

  • comment-avatar
   Radek 2 years ago

   Bude chybět Mercedes, s tím nikdo nic nenadělá. Smutné, ale kdo bude chtít, svou radost i příští rok najde.

 • DISQUS: 0