První podnik CZO Kart Series vyhrál Kryštof Klečatský

První podnik CZO Kart Series vyhrál Kryštof Klečatský

O poslední listopadové sobotě se na motokárové trati v Kart Planet odjel první závod CZO Kart Series sezony 2018/2019. Na okruh dorazilo celkem třinác

HKC Racing Team výrazně bodoval na jihu Čech
Pojďte si s námi zajezdit! Představujeme vám CZO Kart Series 2018/2019 – ZÁVODY PRO VEŘEJNOST
V Chebu byly odjety první finálové jízdy

O poslední listopadové sobotě se na motokárové trati v Kart Planet odjel první závod CZO Kart Series sezony 2018/2019. Na okruh dorazilo celkem třináct závodníků včetně účastníku českého mistrovství v kartingu a díky sychravému počasí bylo o zábavu postaráno nejen v zázemí, ale hlavně na trati. Po volném tréninku, který byl nakonec společný pro obě disciplíny a kvalifikaci, odstartovali jednotlivé závody. Ty byly na programu hned čtyři: tři sprintové pro jednotlivce a endurance pro dvojčlenné posádky.

 

SPRINT

Do tří desetiminutových závodů se přihlásilo celkem třináct jezdců, a tak byla téměř zaplněna propustnost trati. Mokrá trať zapříčinila hromadnou havárii hned na startu úvodní jízdy, ale o kolize nebyla nouze v podstatě v žádném kole a pořadí se neustále měnilo. Na havárii doplatil i Kryštof Klečatský, který si v kvalifikaci vyjel suverénně pole position. Vyrovnanost startovního pole a proházené startovní pořadí do dalších jízd mělo na svědomí tři různé vítěze: Mario Banoczay, Kryštof Klečatský a Ondřej Kočka. S největším počtem bodů odjížděl z Kart Planet Ondřej Kočka, který dokázal posbírat o dva body více než Kryštof Klečatský. Na stupních vítězů je doplnil Mario Banoczay.

“První závod CZO Kart Series 2018/2019 byl pro všechny z nás něco nového. Já rád přijal pozvání a v podstatě tak zahájil přípravu na následující závodní sezónu. Atmosféra byla po celý průběh závodu výborná a já si v přátelském duchu nejen na dráze užil jak vítězné sprinty, tak i stříbrný endurance, kde jsme společně s Jirkou Peterou bojovali o vítězství až do posledních metrů. Doufám, že se pole těchto závodů rozroste a pokud budu mít čas, rád mezi tyhle kluky opět zavítám,” uvedl po závodě Ondřej Kočka, sedmý v ROK CUP International Final 2018 v italském Lonatu.

1 Ondřej Kočka 47
2 Kryštof Klečatský 45
3 Mario Banoczay 36
4 Jan Vlach 22
5 Miroslav Šišovský 21
6 Jakub Krafek 20
7 Milan Bydžovský 19
8 Jiří Petera 18
9 Petr Chotěbor 9
10 Ondřej Laušman 5
11 Petr Holeček 4

 

ENDURANCE

Do čtyřicetiminutového vytrvalostního závodu s povinnou výměnou jezdce odstartovalo šest posádek. I pod umělým osvětlením byla trať stále mokrá a některá místa kluzká po vytahaném blátě. Přes různé strategie na konci závodu bojovaly dvě posádky o první místo až do posledních zatáček. Kryštof Klečatský dotahoval ztrátu a zdálo se, že Jirku Peteru v poklidu předjede. Petera se však nedal a pět kol vracel Klečatskému jeho předjížděcí manévry. V posledním kole však Petera chyboval a Klečatského před sebe pustil. Pro vítězství si tak dojel Kryštof Klečatský s Janem Vlachem. Druhé místo brali Ondřej Kočka a Jiří Petera a bronz získali Petr Holeček a Milan Bydžovský.

1 Kryštof Klečatský 20
Jan Vlach 20
2 Ondřej Kočka 15
Jiří Petera 15
3 Petr Holeček 12
Milan Bydžovský 12
4 Ondřej Laušman 10
Jakub Krafek 10
5 Tomáš Vacín 8
Petr Chotěbor 8
6 Šárka Papežová 6
Miroslav Šišovský 6

 

CZO KART SERIS

Do absolutního pořadí seriálu se počítají body z obou disciplín. Vítězství v Endurance a druhé místo ve Sprintech vyneslo do čela tabulky Kryštofa Klečatského. Jen s tříbodovou ztrátou je na druhém místě Ondřej Kočka a na třetí pozici se dostal Jan Vlach – týmový parťák Klečatského v Endurance. Na dalších místech jsou jen několikabodové rozdíly.

1. Kryštof Klečatský 65
2. Ondřej Kočka 62
3. Jan Vlach 42
4. Mario Banoczay 36
5. Jiří Petera 33
6. Milan Bydžovský 31
7. Jakub Krafek 30
8. Miroslav Šišovský 27
9. Petr Chotěbor 17
10. Petr Holeček 16
11. Ondřej Laušman 15
12. Tomáš Vacín 8
13. Šárka Papežová 6

 

“Myslím, že první závod se nám povedl. Pro nás je to něco nového a máme se ještě co učit, ale atmosféra a spokojenost závodníků nám napovídá, že jsme se vydali správným směrem. Mezi prvním a druhým podnikem není příliš mnoho času na velké změny, ale i tak se chceme posunout. Kdo by chtěl prožít pěkné odpoledne, tak je zvaný na 8.12 do Kart Planet. A kdo chce závodit, ať nám napíše, místa stále jsou!,” uvedl za pořadatelský tým CZO Kart Series Milan Bydžovský.

Další podnik CZO Kart Serie se koná již 8.12.2018 (od 14 hod), na který se můžete přihlásit i vy! Závod je pro širokou veřejnost. Více o CZO Kart Series najdete ZDE a přihlášky můžete posílat na bydzovsky@violent-storm.cz .

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0