První testování českých motokáristů ve formuli 4

První testování českých motokáristů ve formuli 4

13. října proběhl na autodromu v Mostě historicky první test pro motokáristy s formulí 4. Test uspořádaly týmy GT2 Motorsport a Chabrmotorsport a test

Buggyra zahájila v Mostě testování na novou sezonu
Buggyra hlásí připraveno! Vršecký s Lackem testovali před Valencií v Mostě
Sezóna Carbonia cupu se uzavřela v Mostě

13. října proběhl na autodromu v Mostě historicky první test pro motokáristy s formulí 4. Test uspořádaly týmy GT2 Motorsport a Chabrmotorsport a testovat přijeli 4 jezdci: Dominik Javůrek (jezdec kategorie KZ2 v kartigovém mistrovství ČR a Německa), Michal Jílek (jezdec kategorie KZ2 v kartigovém mistrovství Německa), Matěj Kácovský (jezdec kategorie OK v kartigovém mistrovství Německa) a František Pros (jezdec kategorie OK v kartigovém mistrovství ČR a Německa).

Součástí testovacího dne byl profesionální simulátor zajištěný firmou ALTEP, který na platformě iRacing poskytl jezdcům svezení v monopostu ještě před vyjetím na mosteckou trať s formulí 4 prvního českého šampiona F4 Vaška Šafáře, který bývalým kolegům z motokár byl při testu k dispozici. Výsledky testu s F4 u všech jezdců byly příjemným překvapením, protože u všech se jednalo o vůbec první jízdu ve formuli a časy všech jezdců byly logicky lepší s počtem odjetých kol u každého z nich. Týmy GT2 Motorsport Milana Galáše a Chabrmotorsport Tomáše Chabra tak prvním testem pro motokáristy v Mostě udělaly další významný krok v osvětě okruhových závodů v ČR a test s aktuální F4 potvrdil, že další test 24.října 2017 opět v Mostě bude další pokračováním v hledání možná budoucích vítězů ve formulových závodech.

Výsledky testu formule 4 na autodromu v Mostě 13.10.2017
(nejrychlejší čas / počet kol):

1. Javůrek Dominik 1:38:634 min./ 45 kol
2. Pros František 1:44:342 min./ 12 kol
3. Jílek Michal 1:44:357 min./ 10 kol
4. Kácovský Matěj 1:47:260 min./ 13 kol

Pozn.: Rekord okruhu v Mostě s formulí 4 drží Petr Semerád časem 1:34:662 ze závodu FIA-CEZ .

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0