První vrchol sezóny je zde – na jezdce čeká legendární Nordschleife

První vrchol sezóny je zde – na jezdce čeká legendární Nordschleife

Letošní sezóna šampionátu FIA ETCC je již v plném proudu a závod střída závod. K tomu třetímu vyráží jezdci na legendární zelené peklo, kde je již tut

Boštjan Avbelj míří na finále FIA ETCC do Imoly
Dvojnásobné body představují dvojnásobnou výzvu
Petr Fulín uzavřel sezónu dvojitým vítězstvím v Perguse, celkově bere titul vicemistra

Letošní sezóna šampionátu FIA ETCC je již v plném proudu a závod střída závod. K tomu třetímu vyráží jezdci na legendární zelené peklo, kde je již tuto sobotu čekají dva tříkolové závody.

“Jet na Severní smyčce je pro jezdce svátkem a na to se moc těším. Přál bych si, abychom zvrátili situaci v tabulce, ale bez ohledu na výsledek bude víkend pro mě pozitivní, protože jet tady je opravdový nářez,” říká jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Fulín.

Jedno kolo na Nordschleife měří 25.378 metrů, čímž se nemůže pyšnit žádná jiná trať na této planetě. Jezdci ji milují a nenávidí zároveň. Je to okruh jenž oplýván celou řadou superlativů, mezi nějž patří i každoroční návštěva čítající více než 250.000 diváků.

“Minulý víkend byl pro nás lekcí a já věřím, že už jsme si ji vybrali a nebude se opakovat. Rozložení sil není takové, jako bychom si představovali, ale během víkendu to snad zlomíme. Klíčem bude trefit ideální nastavení.Trefit se v nastavení na rozbitou okresku bude těžké, navíc v Portugalsku nás čeká závod v ulicích Vila Realu, a tak nejbližší standardní tratí je až belgický Zolder. Do té doby musíme hledat a bojovat,” dodává Petr Fulín

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se pojede na Nordschleife jako součást doprovodného programu slavné 24-hodinovky a závodů FIA WTCC.

„Nordschleife neodpouští sebemenší zaváhání. Ta svodidla jsou tam opravdu hodně blízko. Já osobně mám tu trať moc rád, ale většinou až potom co naše auto projede cílem. Dá se říci, že tímto víkendem vše začíná nanovo. Oproti běžným okruhům, zde neplatí obecná pravidla a více než kde jinde zde rozhoduje jezdecké umění daného jezdce. My máme velice zkušeného pilota a jsem přesvědčen, že i na této náročné trati budeme bojovat o nejvyšší příčky,“ říká šéf týmu, pan Josef Křenek.

Program víkendu začíná trochu netradičně již ve čtvrtek, kdy na jezdce mimo testu čeká také první volný trénink. V pátek následuje druhá tréninková jízda a kvalifikace. Samotné závody pak přijdou na řadu v sobotu v 11:20 a 12:45 a Vy je můžete sledovat v přímém přenose na TV Eurosport a oficiálním webu www.fiaetcc.com .

Harmonogram víkendu na Nordschleife:

Čtvrtek 25. května
11:30 – test – 60 min
18:50 –  1. volný trénink – 60 min

Pátek 26. května
8:15 – 2. volný trénink – 60 min
14:10 – kvalifikace – 40 min

Sobota 27. května
11:20 – Race 1 – 3 kola
12:45 – Race 2 – 3 kola

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0