První závod, první vítězství

První závod, první vítězství

Svůj premiérový start v nové sezoně Adam Kout hned přetavil v první triumf. V úvodní jízdě European Superkart Series na francouzském okruhu Dijon-Pren

Jaksch se v Dijonu kvalifikovala jako šestá
Pekař zvládl v prvním závodě v Dijonu pneumatikovou loterii a dojel druhý
Jaksch v neděli zopakovala sobotní výsledek

Svůj premiérový start v nové sezoně Adam Kout hned přetavil v první triumf. V úvodní jízdě European Superkart Series na francouzském okruhu Dijon-Prenois suverénně zvítězil.

Úspěchu předcházela zdárně zvládnutá kvalifikace. „V trénincích nás trochu pozlobila spojka, ale problémy jsme rychle odstranili. Myslím si, že jsme docela trefili i nastavení,“ pochvaloval si pilot týmu MS Kart, vedeného Milanem Šimákem.

Přesto se po startu hned neposunul do čela. „Odjel jsem jako druhý, v průběhu prvního kola jsem se dokonce na chvíli propadl na čtvrtou pozici. Během dalšího okruhu jsem se ale dokázal dostat na špici a postupně jsem si vybudoval slušný náskok. Ten jsem si udržoval až do cíle. V závěru jsem už nejel naplno. Pršelo, trať klouzala, nemělo cenu riskovat,“ zhodnotil svůj výkon český reprezentant. Překvapením bylo až čtvrté místo spolufavorita Petera Elkmanna z Německa.

V neděli čekají Adama Kouta další dvě klání. „Byl bych rád, kdyby se uskutečnila na suchém asfaltu, abychom káru vyzkoušeli v maximálním zatížení také za těchto podmínek. Už teď ale můžu potvrdit, že vylepšení, která na podvozku i motoru přes zimu udělal Milan Šimák se svými spolupracovníky, se osvědčila. Určitě jsme na správné cestě,“ uzavřel svoji rekapitulaci Adam Kout.

Výsledky 1. závodu:
1. Adam Kout (Česká republika)
2. Liam Morley (Velká Británie)
3. Vesa Lehtinen (Finsko)

PR
foto: Vratislav Ondráček

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0