První závod v Maroku v režii Citroënů, Chilton byl nejrychlejší ze \”zbytku světa\”

První závod v Maroku v režii Citroënů, Chilton byl nejrychlejší ze \”zbytku světa\”

První závod na městské trati v Marakeši jasně ovládly vozy Citroën. Stylem start cíl zvítězil v závodě Argentinec José Maria Lopez, který si snad lepš

V bláznivém, deštěm smáčeném závodě na Slovakiaringu vítězí Loeb
V prvním závodě na Hungaroringu vítězí Muller stylem start-cíl
WTCC: Honda s Ladou před moskevským podnikem zhubnou

První závod na městské trati v Marakeši jasně ovládly vozy Citroën. Stylem start cíl zvítězil v závodě Argentinec José Maria Lopez, který si snad lepší debut v barvách továrního týmu Citroën ani nemohl představoval.

Za argentinským jezdcem se pak seřadili jeho týmoví kolegové Sébastien Loeb a Yvan Muller, který se na třetí místo před Toma Chiltona dostal ihned po startu v první zatáčce.

Čtvrté místo bere Tom Chilton, jenž tak byl nejrychlejší ze všech ostatních, za ním pak dojel další pilot Chevroletu, loňský druhý vicemistr FIA ETCC Dušan Borkovič. Srb se na páté místo dostal tolik typickým manévrem pro závody cestovních vozů, když postrčil Tiaga Monteira v poslední vracečce.

Portugalec však závod přece jen dokončil na šestém místě a za ním skončila další Honda bez zadního nárazníku, kterou pilotoval Mehdi Bennani.

Nejlepší Ladu do cíle dovezl James Thompson, který si tak dojel pro jeden bod.

Šachovnicovou vlajku nespatřili oba jezdci týmu Münnich Motorsport Morbidelli a Münnich, Rob Huff a poleman druhého závodu Tom Coronel.

Výsledky 1. závodu v Marakeši:
\"ijsdog\"

Foto: WTCC Media

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    Karel Lacina 7 years ago

    vypadá to že v režii Citroenů bude i druhý, opožděný a stále přerušovaný závod, když po vyřazení Mullera jedou na čele v pohodě Loeb s Lopezem

  • comment-avatar

    Ono se dalo čekat, že v Marakéši budou létat třísky, zařadit ho jako první závod se zbrusu novými vozy,ještě že Macao je až na konec. Co říci? Vozy získaly na vzhledu, jsou rychlejší, ale zároveň zranitelnejší u starších typů nic tak nepřečnívalo. Je ale cítit ten úbytek ta Alfa Romeo a BMW v tomto šampionátu ze statutem MS citelně chybí, nápad FIA tyto vozy zatraktivnit je dobrý, ale peníze na takové změny jsou snad jen u silnějších týmů ve F-1. Bude to chtít nejmíň rok i dva, Loeb s Citroenem je velký tahák,ale podle hodnocení fanoušků na okruhy CZ dopadla premiéra pod očekáváním podotýkám je to jen můj názor!

  • DISQUS: 0