Ptáček debutoval u MP Motorsportu bodem

Pro Petra Ptáčka skončil úvodní víkendový závod Eurocupu formule Renault ziskem jednoho bodu. Český pilot dojel při své premiéře za stáj MP Motorsport na desáté příčce.

Ptáček opouštěl Hockenheimring s prázdnou
Ptáčka zlobila v Cromwellu technika
Petr Ptáček vybojoval na Silverstone své první pódium v Eurocupu Formule Renault

Formule 1 není tento víkend jedinou sérií, která se prohání po okruhu v Imole. Kromě královny motorsportu zde můžeme vidět například i Eurocup formule Renault. Ten má na programu osmý letošní podnik. Jak program formule 1, tak Eurocupu formule Renault je na Autodromu Enza a Dina Ferrariových rozložen pouze do dvou dnů – soboty a neděle.

Ve startovním poli Eurocupu formule Renault opět můžeme vidět českého jezdce Petra Ptáčka, tentokrát ale s jednou změnou. Pražský rodák se totiž tento týden dohodl s týmem R-ace GP na ukončení spolupráce a zamířil do stáje MP Motorsport. A hned při premiéře u nizozemské ekipy se Petrovi podařilo ukončit čtyři závody dlouhou šňůru bez bodovaného výsledku.

Ptáček přestupuje do MP Motorsportu

V nejlepší desítce se Ptáček umístil již v ranním volném tréninku, kde zajel desátý čas. Kvalifikace ovšem skončila pro českého pilota o něco hůře. Obsadil v ní čtrnáctou příčku. V závodě si ale zvládl polepšit a na bodované pozice se vrátil. Cílem projel jako desátý.

Na své cestě za jedním bodem se Ptáček musel vypořádat mimo jiné i se dvěma výjezdy zpomalovacího vozu. K prvnímu došlo hned po startu, kde nejprve Hadrien David postrčil Paula Arona a ten následně sestřelil Davida Vidalese. Pro Arona s Vidalesem tímto závod skončil.

Druhý zpomalovací vůz přišel bezprostředně po restartu. Zavinil jej Grégoire Saucy. Švýcar ztratil kontrolu nad svým monopostem a po smyku pro něj skončil závod ve štěrku.

Zítřejší program Eurocupu formule Renault v Imole zahájí v 8:55 kvalifikace pro druhý závod. Samotný závod přijde na řadu od 10:30.

Výsledky prvního závodu: 1. Caio Collet (Brazílie, R-ace GP), 2. Alex Quinn (Velká Británie, Arden Motorsport) +4,362, 3. Lorenzo Colombo (Itálie, Bhaitech) +4,768… 10. Petr Ptáček (Česká republika, MP Motorsport) +11,428.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Victor Martins (Francie, ART Grand Prix) 257 bodů, 2. Caio Collet (Brazílie, R-ace GP) 249 bodů, 3. David Vidales (Španělsko, JD Motorsport) 143 bodů… 13. Petr Ptáček (Česká republika, MP Motorsport, R-ace GP) 31 bodů, 18. Roman Staněk (Česká republika, MP Motorsport) 2 body.

Titulní fotografie: Petr Ptáček/Facebook