Ptáček na Hockenheimringu prodloužil bodovou sérii

Ptáček na Hockenheimringu prodloužil bodovou sérii

Petr Ptáček se v obou víkendových závodech Formule Renault Eurocupu na Hockenheimringu dokázal umístit mezi elitní desítkou a prodloužil tak svou sér

Ptáček ve středu za branou první desítky
Ptáček chce v Toyota Racing Series bojovat o titul
Ptáček se těší na Nürburgring

Petr Ptáček se v obou víkendových závodech Formule Renault Eurocupu na Hockenheimringu dokázal umístit mezi elitní desítkou a prodloužil tak svou sérii bodovaných umístění.

Po úspěšném víkendu v Barceloně, kde se mu podařilo vybojovat ve druhém víkendovém závodě stříbro, se Petr Ptáček přesunul na německý Hockenheimring. Zde totiž čekal na Formuli Renault Eurocup již předposlední letošní podnik.

Během něj se navíc závodníci museli vypořádat s rozmary počasí. V Bádensku-Württembersku několikrát zasáhl do dění na závodní dráze dešť. Ten znepříjemnil jezdcům život hned v první bitvě o startovní pozice, která byla kvůli haváriím Leonarda Lorandiho a Amauryho Cordeela hned dvakrát přerušena červenými vlajkami. Ptáček se ale se záludnými podmínkami vypořádal s bravurou a pro start úvodního závodu si vyjel šedmé místo.

Odpoledne již sice počasí ukázalo svou přívětivější tvář a závod byl odjet na suchu, Petrovi ale Štěstěna zrovna dvakrát nepřála a kvůli potížím s turbodmychadlem se propadal pořadím. I přesto se ale mohl radovat z alespoň jednoho bodu za desáté místo.

Dobrou formu ale český závodník neztratil ani v neděli, kdy se mu kvalifikace podařila ještě o něco lépe než o den dříve a zaznamenal šestý nejrychlejší čas.

Pro závěrečné víkendové klání se ovšem na Hockenheimring vrátily dešťové kapky a to v takové intenzitě, že se ředitelství závodu rozhodlo druhou jízdu odstartovat za zpomalovacím vozem. Ani tentokrát ovšem Ptáčkovi nevyšlo vše zcela podle představ. V náročných podmínkách se totiž během závodu ocitl v hodinách. Nakonec i v neděli ale mohl rozšířit bodové konto. Šachovnicovou vlajku závodu totiž tentokrát proťal na devátém místě.

Zatímco v sobotu si pro vítězství dojel Victor Martins před druhým Oscarem Piastrim a třetím Caiem Colletem, v neděli mohl slavit Aleksandr Smoljar. Na zbylých dvou pódiových pozicích k žádným změnám oproti sobotě nedošlo. Další stříbro si připsal Oscar Piastri a bronz znovu bral Caio Collet.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

Sezona vyvrcholí 25.-26. října prvním neevropským kláním v historii série, který se uskuteční v Abú Zabí.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0