Ptáček opouštěl Hockenheimring s prázdnou

Ptáček opouštěl Hockenheimring s prázdnou

Petr Ptáček si během předposledního podniku letošní sezony Eurocupu formule Renault na Hockenheimringu žádné body nepřipsal.

Petr Ptáček získal ve třetím podniku Toyota Racing Series pódium
TRS v Manfeildu: Petr Ptáček cíl prvního závodu nespatřil
TRS v Manfeildu: Petr Ptáček zahájí závěrčný závod sezony z osmého místa

Letošní sezona Eurocupu formule Renault měla o víkendu na programu předposlední devátý podnik. Ten se uskutečnil na německém okruhu Hockenheimring, kde se šampionát představil jakožto součást doprovodného programu finálového podniku aktuálního ročníku DTM.

O týden dříve závodil Eurocup formule Renault v Imole, kde dělal křoví pro změnu formuli 1. Pro českého jezdce Petra Ptáčka se na Autodromu Enza a Dina Ferrariových jednalo o premiérové vystoupení v barvách nizozemské stáje MP Motorsport, kam se před začátkem italského víkendu přesunul z R-ace GP. A oba závody pro něj skončily na bodech. Zatímco v prvním dojel desátý, ve druhém šestý. Účinkování na Hockenheimringu již ale v jeho podání tak vydařené nebylo.

Víkend přitom pro Ptáčka nezačal zle. V pátečním prvním kolektivním testu totiž zaznamenal pátý nejrychlejší čas. Ve druhém si ale pohoršil na třinácté místo. Druhou desítku výsledkové listiny pak navíc neměl opustit ani ve zbytku víkendu.

Sobotní kvalifikace pro první závod pro něj skončila dvanáctou pozicí. Do úvodní jízdy, která se uskutečnila ještě týž den, tak vyrážel ze šesté řady.

Jeho vystoupení v prvním závodě víkendu ale trvalo necelé jedno kolo. Hned v první zatáčce totiž Ptáček kolidoval s Ugem de Wildem. Zatímco pilot Ardenu putoval po kontaktu s českým jezdcem do bariéry a závod pro něj skončil ihned, Ptáček byl schopen s poškozeným předním křídlem pokračovat. I on ale později svůj monopost odstavil.

Petr Ptáček neměl na Hockenheimringu mnoho důvodů k úsměvu. Foto: Petr Ptáček/Facebook

Více štěstí neměl Ptáček ani v neděli. Program tohoto dne odstartovala druhá kvalifikace, která pro našeho reprezentanta skončila pouze šestnáctým časem. Do závodu ovšem vyrážel jako úplně poslední osmnáctý. Důvodem byla penalizace dvou míst, kterou si ze sobotního závodu odnesl jak on, tak De Wilde.

Během posledního víkendového klání se sice Ptáček byl schopen odpoutat, ani v tomto případě to ale na body nestačilo. Cílem projel jako dvanáctý. S okruhem v Bádensku-Württembersku se tak loučil s nulou.

Během druhého závodu zažil Ptáček mimo jiné i jeden výjezd zpomalovacího vozu. Jeho původcem byl Caio Collet, ještě nedávno Petrův týmový kolega u stáje R-ace GP. Brazilce zradila technika a nejenže jej vyřadila ze závodu, ale před posledním podnikem sezony rovněž významně zredukovala jeho šance na předstižení celkového lídra Victora Martinse a tím pádem i na zisk titulu.

Letošní sezona vyvrcholí během nadcházejícího víkendu na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu.

Výsledky prvního závodu: 1. Caio Collet (Brazílie, R-ace GP), 2. Victor Martins (Francie, ART Grand Prix) +2,055, 3. Alex Quinn (Velká Británie, Arden) +3,441… DNF Petr Ptáček (Česká republika, MP Motorsport) +19 kol.

Výsledky druhého závodu: 1. Lorenzo Colombo (Itálie, Bhaitech), 2. Victor Martins (Francie, ART Grand Prix) +1,803, 3. Franco Colapinto (Argentina, MP Motorsport) +5,901… 12. Petr Ptáček (Česká republika, MP Motorsport) +21,879.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Victor Martins (Francie, ART Grand Prix) 318 bodů, 2. Caio Collet (Brazílie, R-ace GP) 274 bodů, 3. Franco Colapinto (Argentina, MP Motorsport) 183.5 bodů… 13. Petr Ptáček (Česká republika, R-ace GP, MP Motorsport) 39 bodů, 18.Roman Staněk (Česká republika, MP Motorsport) 2 body.

Titulní fotografie: Petr Ptáček/Facebook

 

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0