Ptáček po penalizacích nakonec v prvním závodě pátý

Ptáček po penalizacích nakonec v prvním závodě pátý

Petr Ptáček se ve výsledkové listině úvodního závodu Toyota Racing Series v Pukekohe posunul po penalizacích soupeřů na páté místo.

Ptáček v sobotu osmý
Ptáček v neděli další pódia nepřidal
Ptáček si v šampionátu polepšil o další dvě místa

Cílem úvodního víkendového závodu Toyota Racing Series na okruhu v Pukekohe projel Petr Ptáček původně na osmém místě, na které se mu podařilo propracovat po startu až ze 16. příčky. Nakonec z toho ale byl pro pilota stáje MTEC Motorsport by R-ace GP ještě lepší výsledek.

Po skončení závodu bylo totiž hned několik závodníků v pořadí odsunuto po pětisekundové penalizaci. Byli jimi původně druhý Juki Cunoda, který se po svém potrestání propadl na čtvrtou pozici, dále Ido Cohen (pád ze čtvrté příčky na sedmou), Oliver Rasmussen (ze šesté pozice na osmou), Gregoire Saucy (ze sedmého místa na desáté), Timjen van der Helm (z desáté příčky na jedenáctou) a Lirim Zendeli (z jedenácté pozice na dvanáctou).

Z těchto penalizací dokázal Petr vytěžit hned tři pozice a v konečném pořadí vystoupal až na páté místo. Na startu druhého závodu víkendu mu bude nakonec patřit druhá příčka. Před ním bude stát pouze Jackson Walls.

Stejný trest jako výše zmíněná šestice obdrželi po závodě také Henning Enqvist, Spike Kohlbecker a Axel Gnos, které ale toto rozhodnutí sportovních komisařů příliš mrzet nemuselo. Trojice totiž i přes potrestání udržela své původní pozice, tedy 13., resp. 14. a 15. místo.

Vítězství zůstalo v rukou Liama Lawsona. Na druhém místě ale po Cunodově trestu figuruje Igor Fraga, jehož náskok v čele šampionátu tak narostl z devíti bodů na třináct. Na třetí pozici se pak posunul Franco Colapinto.

kompletní výsledky prvního závodu po penalizacích

titulní fotografie: MTEC Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0