Ptáček po problémech nebodoval ani ve druhém závodě Eurocupu Formule Renault v Le Castellet

Ptáček po problémech nebodoval ani ve druhém závodě Eurocupu Formule Renault v Le Castellet

Petru Ptáčkovi se při podniku Eurocupu Formule Renault v Le Castellet nepodařilo po problémech bodovat ani ve druhém závodě víkendu, v němž

Formule Renault: Pro Ptáčka skončil závod v první zatáčce
Venezuelan s českými kořeny Chovanec míří na scénu F4
Petr Ptáček má za sebou premiéru v Monte Carlu

Petru Ptáčkovi se při podniku Eurocupu Formule Renault v Le Castellet nepodařilo po problémech bodovat ani ve druhém závodě víkendu, v němž skončil na 20. místě a i z Francie tak odjíždí s nulou.

Sobotní závod skončil pro Petra Ptáčka v Le Castellet zklamáním, když se již v úvodním okruhu zapsal po havárii mezi odstoupivší.

Nedělní program ale začal pro českého závodníka o poznání povzbudivěji. Pro druhé víkendové klání si totiž Petr vyjel 6. příčku a vyrovnal tak svůj nejlepší letošní kvalifikační výsledek ze Silverstone.

V závodě se ale jezdci stáje Bhaitech slibnou startovní pozici zužitkovat nepodařilo. Naděje na dobrý výsledek totiž vzaly za své již na startovním roštu, z něhož se 16letý závodník bohužel nedokázal odlepit a propadl se tak na samotný chvost.

Z něj se sice Ptáček dokázal během prvního kola posunout na 19. příčku, jeho trápení ale brzy pokračovalo, když se o kolo později odebral patrně kvůli technickým problémům ke svým mechanikům. Z boxů se poté vrátil beznadějně na posledním 21. místě.

V pozdějším průběhu závodu pak sice dokázal vydělat jednu pozici díky trablím Inda Kushe Mainiho, který kvůli poškození předního křídla rovněž musel navštívit své mechaniky, a cílem nakonec projel s jedním kolem ztráty jako 20. Na jeho již pátém nulovém bodovém zisku v řadě to ale nic nezměnilo.

Stejně jako v sobotu i dnes kraloval Lorenzo Colombo, který po startu z pole position ovládl se suverénním náskokem také druhý závod a zažil tak ve Francii perfektní víkend. Jako druhý byl pod šachovnicovým praporkem odmávnut Aleksandr Smoljar těsně následovaný domácím Victorem Martinsem, který tak zopakoval 3. místo z úvodní jízdy víkendu.

Francouz i nadále zůstává se 119 body vedoucím mužem šampionátu. Druhý Aleksandr Smoljar ale na příslušníka Renault Sport Academy ztrácí pouhé tři body. Třetí pozice pak patří Oscaru Piastrimu (110 bodů), přičemž dvojnásobný vítěz z Paul Ricard Colombo okupuje 4. pozici (97 bodů). Petr Ptáček již nefiguruje v elitní desítce a se 17 body mu patří 11. místo.

Nyní budou mít jezdci dostatek času na odpočinek, neboť pátý podnik sezony je na programu až během posledního červencového víkendu ve Spa-Francorchamps.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0