Ptáček po startu z pole position třetí

Ptáček po startu z pole position třetí

Petr Ptáček dorazil do cíle úvodní víkendové jízdy Toyota Racing Series v Hampton Downs Motorsport Parku jako třetí a získal tak své první pó

Ptáčkovi patří po úvodním podniku TRS sedmé místo
Ptáček v sobotu osmý
Ptáček skončil v nejlepší desítce také v nedělních závodech

Petr Ptáček dorazil do cíle úvodní víkendové jízdy Toyota Racing Series v Hampton Downs Motorsport Parku jako třetí a získal tak své první pódiové umístění v sezoně. Závod však zahajoval z pole position.

Druhý podnik letošního ročníku novozélandského zimního šampionátu Toyota Racing Series na okruhu Teretonga Park Petru Ptáčkovi mnoho radosti nepřinesl. Český závodník si z trojice zdejších závodů odnesl devátou, čtrnáctou a desátou příčku a v průběžném pořadí šampionátu se propadl ze sedmého místa na deváté.

Jako třetí v pořadí bylo ale na programu klání v Hampton Downs Motorsport Parku a čeští fanoušci mohli po právu očekávat lepší výkon svého reprezentanta. Byla to totiž právě tato trať, kde se Petrovi loni podařilo vybojovat jediné pódium sezony. Stalo se tak v prvním závodě víkendu, který dokončil na druhém místě.

A ve zkušebních jízdách se pilotovi stáje MTEC Motorsport by R-ace GP skutečně dařilo. Zatímco ve čtvrtek zazářil stříbrným časem ve druhém testu, v pátek exceloval ještě více a ovládl třetí volný trénink.

Příznivci pražského rodáka si jistě přáli, aby mu tato rychlost vydržela i do soboty, kdy byla na programu první kvalifikace a také úvodní závod víkendu. A po bitvě o startovní pozice zklamáni rozhodně nebyli. Ptáček totiž nebyl sesazen z vrcholu výsledkové listiny ani v tomto případě a vybojoval tak své premiérové pole position v sérii.

Bylo ale jasné, že v závodě nebude mít s uhájením své výchozí příčky vůbec snadnou práci. Zatímco hned vedle něj totiž v první řadě stál úřadující šampion Liam Lawson, třetí příčka patřila zase Igoru Fragovi.

A byl to právě brazilský závodník, kdo se ze svého místa dokázal odlepit nejrychleji. V první zatáčce tak převzal od našeho závodníka vedení a ten bohužel musel putovat na druhou příčku.

Pilot stáje M2 Competition se mu ale naštěstí příliš nevzdálil. Krátce po startu totiž na zadních příčkách sestřelil Lucas Petersson Spika Kohlbeckera a Američanův vůz následně kolidoval s Émilienem Dennerem. Tento incident si vyžádal výjezd zpomalovacího vozu a zatímco první dva jmenovaní byli schopni pokračovat, pro vítěze druhého klání v Teretonga Parku bohužel první závod víkendu skončil již v úvodním okruhu.

Závodit se znovu začalo ve čtvrtém kole. Kdo se ale těšil, že Ptáček bude dotírat na Fragu a pokoušet se ukořistit zpět čelní příčku, ten byl zklamán. Lídr si totiž situaci pohlídal a začal českému závodníkovi ujíždět. Ten se navíc musel začít dívat do zpětných zrcátek, v nichž mohl pozorovat snahy o posun vpřed ze strany Caia Colleta.

V sedmém kole ale byl Petrovi umožněn mírný oddech. Před Colleta se totiž posunul na třetí místo špatně startující Liam Lawson a souboj těchto dvou jezdců dokázal Ptáček využít k poodjetí.

Novozélanďan ale brzy začal stahovat i Čecha. V 11. kole závodu poté své dílo dokonal a sedmnáctiletý závodník se propadl na třetí místo.

Petrova bronzová příčka se již ale ve zbývajícím průběhu závodu v ohrožení neocitla a byť se mu start z pole position proměnit nepodařilo, mohl se v cíli radovat z premiérového umístění na stupních vítězů v sezoně.

Pro vítězství si tedy dojel Igor Fraga před druhým Liamem Lawsonem a dokázal tak stáhnout náskok svého konkurenta v čele šampionátu na 14 bodů.

kompletní výsledky prvního závodu

Nedělní harmonogram otevře druhá kvalifikace, která ovšem v České republice začne již dnes ve 21:26. Následovat bude druhý závod (23:51 SEČ) a víkend pak uzavře ve 4:32 třetí jízda.

titulní fotografie: MTEC Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0