Ptáček přestupuje do MP Motorsportu

Ptáček přestupuje do MP Motorsportu

Petr Ptáček mění pro poslední tři podniky letošního ročníku Eurocupu formule Renault působiště. Z R-ace GP se přesouvá do MP Motorsportu.

Staněk blízko neoficiálnímu rekordu mosteckého autodromu
Ptáček obsadil v konečném pořadí Toyota Racing Series pátou příčku
Ptáček po startu z pole position třetí

Pro svou druhou sezonou v Eurocupu formule Renault vyměnil Petr Ptáček tým. Český jezdec opustil stáj Bhaitech a zamířil do týmu R-ace GP. Tato ekipa slavila v předchozích třech sezonách titul jak mezi jezdci, tak v týmovém hodnocení.

Pro Ptáčka ale přesun do francouzské stáje posun na špici šampionátu neznamenal. Zatímco jeho týmový kolega Caio Collet v sedmi podnicích nasbíral 224 bodů a nachází se na druhé příčce celkového pořadí, Ptáček získal pouze třicet bodů, s nimiž mu patří čtrnáctá příčka. Před osmým podnikem letošního ročníku, který se koná tento víkend v Imole jakožto součást doprovodného programu Velké ceny Emilie-Romagni formule 1, se obě strany dohodly na ukončení spolupráce.

„R-ace GP opouštím v dobrém a děkuji klukům za tvrdou práci a podporu, kterou mi v této sezoně poskytli. Tento program nám bohužel nepřinesl výsledky, které byly naším cílem. Pro poslední tři podniky jsme se tedy dohodli na změně,“ uvedl Ptáček.

 

Do monopostu stáje R-ace GP již v Imole Petr Ptáček neusedne. Foto: Petr Ptáček/Facebook

Jak již ale naznačuje poslední věta Petrovi přímé řeči, i přes konec spolupráce s R-ace GP ho tento víkend v akci uvidíme. Přesouvá se totiž k týmu MP Motorsport. V sestavě nizozemské stáje doplní Hadriena Davida a Franca Colapinta, a to jak pro víkendový podnik v Imole, tak pro závěrečné dva závodní víkendy letošní sezony. Ty se budou konat na Hockenheimringu (7.-8. listopadu) a v Le Castellet (14.-15. listopadu).

„U MP Motorsport ukázali, že dokážou být rychlí a když jsem s nimi na konci loňské sezony testoval v Yas Marině (Abú Zabí), byl jsem druhý nejrychlejší se ztrátou pouhých 26 tisícin sekundy na nejlepší čas. Těším se na tuto novou kapitolu a doufám, že půjdeme i nadále pozitivním směrem,“ dodal pražský rodák.

Místo, které Ptáček svým odchodem z R-ace GP po boku Caia Colleta uvolnil, zaujme Michail Bělov. Rus se už letos v Eurocupu formule Renault objevil, a to během úvodních dvou podniků v Monze a Imole. Vidět jsme ho tento rok mohli rovněž v posledních třech podnicích sezony FIA F3, v nichž hájil barvy českého týmu Charouz Racing System.

Titulní fotografie: Petr Ptáček/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0