Ptáček si odskočil z formule do motokáry

Během posledních dvou podniků letošní sezony WSK Euro Series v Lonatu měla Česká republika své zastoupení také v kategorii KZ2. V akci se ukázal mimo jiné i Petr Ptáček.

Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další
V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team
Víkendový přehled: RTR Projects, ISR, Chovanec a další

Petr Ptáček si zkrátil pauzu mezi podniky formule Renault Eurocupu v Magny-Cours a Zandvoortu v italském Lonatu. Zde nastoupil v rámci kategorie KZ2 do závěrečných dvou podniků letošního ročníku motokárového seriálu WSK Euro Series. Kromě něj mohli čeští fanoušci držet palce ještě jednomu našemu reprezentantovi. Tím byl Sebastien Belhocine.

Ve druhém podniku byl z českých želízek v ohni úspěšnější Ptáček. Jezdec hájící barvy stáje Praga Kart Racing Team nejprve obsadil 32. pozici v kvalifikačních rozjížďkách. Předfinálová jízda skupiny B pak pro Petra skončila 16. příčkou, která mu zajistila postup do finále. Tam ale obsadil 29. místo a ani v tomto případě nebodoval.

Pro Belhocineho skončily kvalifikační rozjížďky druhého podniku 39. pozicí. V předfinále skupiny A pak projel cílem jako dvacátý sedmý. Pětisekundové penalizace pro Joeyho van Splunterena, Kacpera Szczurka a Moritze Ebnera ovšem jezdci slovenské stáje EL.ZET. sro pomohly k posunu na 24. pozici. I to ale bylo na postup do finále málo.

Zatímco ve druhém podniku se dařilo více Ptáčkovi, v tom třetím byl lepším z Čechů Belhocine. Ten svého krajana trumfnul už v kvalifikačních rozjížďkách. Tam skončil na 47. příčce, zatímco Ptáček obsadil 49. místo. Lepší byl i v předfinále skupiny A, kde dojel dvacátý. Z postupu do finále se ale ani v tomto případě radovat nemohl. Ptáček předfinálovou jízdu skupiny A nedokončil.

Ptáček nebyl v KZ2 sám, kdo na Apeninském poloostrově reprezentoval stáj Praga Kart Racing Team. Její barvy hájil rovněž Tom Leuillet. Francouz se dokázal v obou podnicích probojovat až do finále a zatímco ve druhém obsadil osmou, ve třetím dvanáctou příčku.

Dvě finálové účasti si připsal rovněž Leuilletův krajan Jeremy Iglesias, který také reprezentoval českou stáj – Formula K Racing Team. Ve finále druhého podniku si Iglesias připsal 15. místo. V tom třetím skončil čtrnáctý.

Spolu s Iglesiasem hájil barvy Formula K Racing Teamu další Francouz – Noam Abramczyk. Ten již ale tak úspěšný nebyl a ani v jednom z podniků se do finále neprobojoval. Zatímco ve druhém podniku skončilo jeho účinkování 30. místem v předfinále skupiny A, ve třetím podniku předfinále A vůbec nedokončil.

Kromě Pragy a Formula K nastoupila pod českou vlajkou i stáj OK1 Racing Team, jejíž jezdeckou sestavu tvořil italský tandem Filippo Calligaris a Mauro Simoni. Nikdo z nich se ale stejně jako Abramczyk ani v jednom z podniků do finále nepodíval.

Calligarisovo účinkování skončilo ve druhém podniku 25. místem v předfinále A a ve třetím zase předfinálovou jízdu této skupiny nedokončil. Předfinálová klání ukončily v obou případech také účinkování Simoniho. Ten během druhého podniku obsadil 24. příčku v předfinále skupiny B. V rámci třetího podniku pak předfinálové klání této skupiny nedokončil.

Výsledky finálového závodu KZ2 v rámci druhého podniku: 1. Marijn Kremers (Nizozemsko, Birel ART Racing) 21 kol, 2. Riccardo Longhi (Itálie, Birel ART Racing) +0,542, 3. Matteo Viganó (Itálie, Leclerc by Lennox Racing) +3,086… 8. Tom Leuillet (Francie, Praga Kart Racing Team) +6,529, 15. Jeremy Iglesias (Francie, Formula K Racing Team) +12,394, 29. Petr Ptáček (Česká republika, Praga Kart Racing Team) +20,342.

Výsledky finálového závodu KZ2 v rámci třetího podniku: 1. „Alex“ (Itálie, Birel ART Racing) 21 kol, 2. Bas Lammers (Nizozemsko, Sodikart) +0,452, 3. Giuseppe Palomba (Itálie, Birel ART Racing) +0,808… 12. Tom Leuillet (Francie, Praga Kart Racing Team) +10,438, 14. Jeremy Iglesias (Francie, Formula K Racing Team) +11,303.

Konečné pořadí třídy KZ2: 1. Riccardo Longhi (Itálie, Birel ART Racing) 242 bodů, 2. Giuseppe Palomba (Itálie, Birel ART Racing) 237 bodů, 3. „Alex“ (Itálie, Birel ART Racing) 199 bodů… 46. Petr Ptáček (Česká republika, Praga Kart Racing Team), Sebastien Belhocine (Česká republika, EL.ZET. sro) 0 bodů.

Titulní fotografie: R-ace GP