LOADING

Type to search

Ptáček si v neděli připsal šest bodů

Share

Druhý víkendový závod Formule Renault Eurocupu již Petru Ptáčkovi přinesl více štěstí. Český závodník totiž tentokrát vybojoval šest bodů za sedmé místo.

Sobotní klání Formule Renault Eurocupu na Hungaroringu se u Petra Ptáčka mezi ty nejvydařenější rozhodně nezapsalo. Český závodník se totiž v deštivém závodě, který již po třech kolech ukončila červená vlajka, umístil až na 17. příčce.

O moc lépe navíc pro pilota stáje Bhaitech nezačala ani neděle. V ranní kvalifikaci si totiž Ptáček zajistil pro start druhé maďarské jízdy víkendu pouze 15. pozici.

V závodě se ale Petrovi přeci jen podařilo proniknout mezi nejlepší desítku a odnést si tak pár bodů, konkrétně šest.  Hned v první zatáčce se totiž ocitli v hodinách Ptáčkův týmový kolega Federico Malvestiti, Amaury Cordell, Patrik Pasma a Frank Bird, pro kterého tímto nedělní účinkování skončilo. Těchto zmatků dokázal Petr využít k posunu až na 7. příčku.

Na tomto umístění se udržel i po odjezdu zpomalovacího vozu, jehož pobyt na závodní trati postartovní incident způsobil. Pozici navíc neztratil ani ve zbývajícím průběhu závodu, který byl po kolizi Patricka Schotta s Xavierem Lloverasem ještě jednou ovlivněn návštěvou safety caru, a projel na ní i pod šachovnicovou vlajkou.

Po sobotním odstoupení již po chybě při nájezdu na startovní rošt měl Oscar Piastri v neděli mnohem lepší den. Dojel si totiž pro šesté vítězství sezony a navýšil tak svůj náskok v průběžném pořadí šampionátu. Na pódium ho doprovodili druhý Aleksandr Smoljar a třetí Victor Martins.

Sezona pokračuje 28.-29. září v Barceloně.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..