Ptáček si v šampionátu polepšil o další dvě místa

Ptáček si v šampionátu polepšil o další dvě místa

Petr Ptáček zaznamenal po podniku Toyota Racing Series v Pukekohe další posun v průběžném pořadí. Nyní mu patří šesté místo.

Ptáček zahájil sezonu Toyota Racing Series osmým místem
Ptáčkova sobotní stíhací jízda skončila devátým místem
Ptáčka zlobila v Cromwellu technika

Poté, co během minulého víkendu vybojoval Petr Ptáček v úvodním závodě na okruhu Hampton Downs Motorsport Park skvělé třetí místo, zažil chvíle radosti také v Pukekohe. I zde se mu totiž podařilo vystoupit na stupně vítězů. Stalo se tak ve druhé jízdě, kterou dokončil na stříbrné příčce. K tomuto úspěchu navíc pražský rodák přidal dvě pátá místa ze zbylých závodů a výsledkově tak šlo o jeho nejvydařenější víkend sezony.

Díky tomuto úspěšnému účinkování se pražskému rodákovi podařilo vydělat v průběžném pořadí šampionátu další dvě pozice. Zde se posunul z osmého místa na šesté, které má ve svém držení s celkovým počtem 185 bodů.

Podoba celkové klasifikace se ale měnila i na jejím samotném vrcholu. Na vedoucí příčku se totiž po zisku dalších dvou vítězství vrátil Liam Lawson, který má aktuálně na svém kontě 286 bodů.

V návratu do čela pomohlo Novozélanďanovi před posledním podnikem sezony mimo jiné i zaváhání jeho největšího rivala Igora Fragy ve třetím závodě víkendu, kde se po hodinách v úvodním kole umístil až na osmé příčce. V celkovém pořadí ztrácí nyní Brazilec (278 bodů) na Lawsona osm bodů. Nejlepší trojici uzavírá Franco Colapinto (239 bodů).

Alespoň matematická šance na titul ale žije před posledními třemi závody na okruhu Chrise Amona ve Feildingu, kde bude ve hře ještě 90 bodů, také u čtvrtého Jukiho Cunody a pátého Gregoira Saucyho. Zatímco Japonec (214 bodů) za vedoucím Lawsonem zaostává o 72 bodů, Saucyho ztráta činí dokonce 89 bodů a jeho mistrovské naděje se tak pohybují už jen v hodně teoretické rovině.

titulní fotografie: Toyota Gazoo Racing New Zealand/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0