Ptáček skončil v nejlepší desítce také v nedělních závodech

Ptáček skončil v nejlepší desítce také v nedělních závodech

Petru Ptáčkovi se během úvodního podniku Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku podařilo dojet v nejlepší desítce také do cíle o

Ptáček zahájil sezonu Toyota Racing Series osmým místem
Ptáčka zlobila v Cromwellu technika
Ptáčkovi patří po úvodním podniku TRS sedmé místo

Petru Ptáčkovi se během úvodního podniku Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku podařilo dojet v nejlepší desítce také do cíle obou nedělních jízd.

Sobotní závod úvodního podniku nové sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku skončil pro Petra Ptáčka osmým místem. Toto umístění patřilo jezdci stáje MTEC Motorsport by R-ace GP také na startu druhého víkendového klání, do kterého závodníci odstartovali právě podle výsledků prvního závodu. Jenom v případě první šestice došlo k otočení.

Svou výchozí pozici ale český pilot bohužel brzy ztratil. V úvodních metrech se totiž propadl za Franca Colapinta a cílem úvodního okruhu tak projížděl jako devátý.

Netrvalo ale dlouho a Petra jsme mohli znovu registrovat na osmém místě. Pokračovala totiž smůla Caia Colleta. Brazilec, kterého v prvním závodě víkendu připravila o vítězství pětisekundová penalizace, si po kontaktu se zdí poškodil vůz. V důsledku tohoto incidentu započal ve druhém kole jeho propad pořadím, který nakonec vyvrcholil odstoupením.

Na této pozici pak Ptáček setrval až do cíle a na své konto si tak připsal další osmou příčku. Jelikož je ale prostřední jízda hodnocena o něco méně štědře než první a třetí závod víkendu, musel si tentokrát namísto 16 bodů vystačit s osmi.

Pro závěrečnou bitvu prvního podniku sezony byla ale jeho počáteční pozice o trochu horší. Ve druhé kvalifikaci, v níž se o podobě startovního roštu pro třetí závod rozhodovalo, totiž zajel devátý čas.

Jezdci ale ještě ani nezačali závodit a Petr už zase figuroval ve výsledkové listině jako osmý. Na Colleta se totiž ani tentokrát neusmálo štěstí. Sedmnáctiletý mladík musel uhradit druhou splátku za svůj incident z předchozí jízdy a na konci zaváděcího kola se pravděpodobně kvůli potížím se zavěšením vydal do boxové uličky, kde již zůstal. Druhé místo tedy na startovním roštu zelo prázdnotou.

V tu chvíli se zdálo, že by úvodní podnik sezony mohl pro Ptáčka skončit hned třemi osmými pozicemi. Držitel jednoho pódiového umístění v této sérii ale nyní mířil výše a již ve čtvrtém kole putoval po předjetí Lirima Zendeliho na sedmou příčku.

Ani na této pozici se ale český jezdec necítil komfortně a brzy se přiblížil také Idu Cohenovi. S Izraelcem poté dlouho sváděl napínavý souboj a dvanáct kol před cílem došlo mezi oběma jezdci dokonce ke kontaktu.

Recept na pilota stáje M2 Competition ale náš reprezentant prozatím nenacházel. Osm kol před koncem závodu navíc bylo Cohenovi dopřáno oddechu. Poté, co zůstal na trati stát Jackson Walls, bylo totiž klání neutralizováno výjezdem zpomalovacího vozu.

Čtyři kola před cílem se ale v Cromwellu začalo závodit znovu a loňský účastník německého a italského šampionátu F4 si znovu musel hlídat záda. Ptáček pro něj totiž i nadále představoval hrozbu.

A v závěrečném okruhu se Petrovo snažení setkalo s úspěchem. V něm se mu nakonec přeci jen podařilo před Cohena dostat a víkend tím pádem zakončil šestou pozicí.

Co se týče vítězů, ve druhém závodě si pro prvenství dojel Juki Cunoda před druhým Oliverem Rasmussenem a třetím Lirimem Zendelim. Třetí jízda již ale přinesla návrat na nejvyšší stupeň Liama Lawsona. Úřadujícímu šampionovi dělali na „bedně“ společnost Franco Colapinto (2.) s Igorem Fragou (3.).

Sezona pokračuje za týden na okruhu Teretonga Park v Invercargillu.

titulní fotografie: Petr Ptáček/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0