Ptáček v neděli šestý

Petr Ptáček bodoval i v nedělním závodě Eurocupu formule Renault v Imole. Pilot stáje MP Motorsport dorazil do cíle jako šestý.

Petr Ptáček absolvoval čtvrtý podnik v TRS
Víkendový přehled: Nabitý program ve Spa nebo ESET V4 Cup v Grobniku
Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3

V neděli byl v Imole na programu kromě Velké ceny Emilie-Romagni formule 1 také druhý víkendový závod Eurocupu formule Renault. Petr Ptáček si v sobotním závodě, který byl jeho prvním v barvách MP Motorsportu, připsal bod za desáté místo. A s prázdnou neodcházel ani z nedělního klání.

Ptáček debutoval u MP Motorsportu bodem

Základy k dalšímu bodovanému výsledku Petr položil již v dnešní kvalifikaci. V ní si zajistil pro startovní rošt druhého závodu víkendu devátou příčku. V závodě si pak polepšil o tři pozice. Pod šachovnicovou vlajkou byl odmávnut jako šestý.

K posunu v pořadí pomohl Ptáčkovi mimo jiné i incident z úvodního okruhu, po kterém vyjel na dráhu zpomalovací vůz. Tou dobou čtvrtý David Vidales nedobrzdil. Nejprve si poškodil přední přítlačné křídlo o záď třetího Franca Colapinta a následně si to Vidalesův vůz namířil rovněž do druhého Caia Colleta.

Zatímco Colapinto vyvázl z incidentu bez poškození, pro Colleta tímto závod skončil. Vidales byl sice po návštěvě mechaniků schopen pokračovat, ani Španěl ale nakonec cíl nespatřil. Později odstoupil poté, co na jeho voze selhalo zavěšení.

Během nadcházejících dvou víkendů čekají letošní ročník Eurocupu formule Renault poslední dva podniky. Zatímco příští týden zavítá seriál na Hockenheimring, o týden později jej čeká finálové klání na Okruhu Paula Ricarda v Le Castelletu.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Victor Martins (Francie, ART Grand Prix), 2. Franco Colapinto (Argentina, MP Motorsport) +1,195, 3. Hadrien David (Francie, MP Motorsport) +9,684… 6. Petr Ptáček (Česká republika, MP Motorsport) +15,244.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Victor Martins (Francie, ART Grand Prix) 282 bodů, 2. Caio Collet (Brazílie, R-ace GP) 249 bodů, 3. Franco Colapinto (Argentina, MP Motorsport) 156.5 bodu… 13. Petr Ptáček (Česká republika, R-ace GP, MP Motorsport) 39 bodů, 18. Roman Staněk (Česká republika, MP Motorsport) 2 body.

Titulní fotografie: Petr Ptáček/Facebook