Ptáček v sobotu osmý

Ptáček v sobotu osmý

Do cíle úvodního závodu Toyota Racing Series v Pukekohe dorazil Petr Ptáček na osmé pozici.

Ptáček po startu z pole position třetí
Ptáčkovi patří po úvodním podniku TRS sedmé místo
Ptáček se opět představí v Toyota Racing Series

V Pukekohe pokračuje během tohoto víkendu Toyota Racing Series. Okruh, kam zimní novozélandský šampionát zavítal poprvé po dlouhých jedenácti letech, hostí již předposlední podnik letošního ročníku.

Zkušební jízdy naznačily, že by Petr Ptáček mohl i tentokrát udělat českým fanouškům radost. Čtvrteční testovací den pro něj sice skončil až 12. příčkou a ve druhém volném tréninku se umístil ještě o pozici níže, v prvním a třetím tréninkovém klání to již ale byla v podání pražského rodáka trochu jiná a hlavně lepší písnička. V obou případech totiž zaznamenal třetí nejrychlejší čas.

Solidní formou se pak Petr prezentoval i v sobotní kvalifikaci. V ní totiž obsadil pátou příčku. Ze třetí řady ale i přesto do úvodního víkendového závodu neodstartoval. Během tréninků se totiž dopustil prohřešku při jízdě pod červenými vlajkami a na startovním roštu tak putoval až na 16. pozici.

Depresím ale po svém odsunu český jezdec nepodlehl a během dvacet kol dlouhého závodu se ze své výchozí pozice propracoval až na osmé místo, v čemž mu s výjimkou několika předjížděcích manévrů pomohly také nehody Emiliena Dennera a Caia Colleta. Oba tyto incidenty se postaraly o výjezd zpomalovacího vozu, přičemž v prvním případě situace vyústila dokonce v přerušení závodu.

 

Na nejvyšší stupeň vystoupil po sobotním závodě Liam Lawson, který díky svému vítězství stáhl náskok lídra šampionátu Igora Fragy ze 17 bodů na devět. Brazilec dojel do cíle jako třetí. Budoucího pilota stáje Antonína Charouze ve F3 totiž pokořil kromě úřadujícího šampiona také Juki Cunoda, který mohl slavit stříbrný úspěch.

Druhá víkendová kvalifikace, která rozhodne o podobě startovního roštu pro třetí závod, odstartuje v Pukekohe již dnes ve 22:13 SEČ. Druhá jízda pak bude zahájena v 1:37 a závěrečné klání přijde na řadu od 4:57.

titulní fotografie: MTEC Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0