Ptáček ve valencijských testech sedmý

Ptáček ve valencijských testech sedmý

Petr Ptáček obsadil v kombinovaných výsledcích předsezonních testů Eurocupu formule Renault ve Valencii sedmou příčku.

Ptáčkovi se prodlouží závodnický půst o tři týdny
Ptáčkovi končí prázdniny
Ptáček na Hockenheimringu prodloužil bodovou sérii

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii si tento týden daly dostaveníčko stáje Eurocupu formule Renault. Stalo se tak při příležitosti úvodních předsezonních testů, které španělská trať hostila ve středu a ve čtvrtek.

V akci se pochopitelně objevil také Petr Ptáček. Českého závodníka letos čeká v šampionátu druhá sezona. Během ní jej ale již nebudeme vídat v barvách italské stáje Bhaitech. Pražský rodák totiž změnil působiště a upsal se nejlepšímu týmu loňské sezony R-ace GP, který v roce 2019 slavil celkové prvenství jak v týmovém hodnocení, tak v jezdecké klasifikaci zásluhou Oscara Piastriho. Tato změna tedy oprávněně dává českým fanouškům důvod očekávat od našeho reprezentanta boj o nejvyšší příčky.

Ve výsledkové listině úvodního dne se ale pátý muž loňského ročníku Toyota Racing Series umístil od čelních pozic daleko a s časem 1:30,898 skončil až na 15. místě, přičemž jeho ztráta na vítěze činila 1,619 tisícin sekundy.

Čtvrtek již ale pražskému rodákovi vyšel o něco lépe. Dokázal totiž zrychlit o více než sekundu a s časem 1:29,772 obsadil sedmou pozici. Stejná příčka mu navíc patřila i v kombinovaných výsledcích obou dvou dnů.

Ve středu zaznamenal nejrychlejší čas Victor Martins (1:29,279). Druhý skončil Lorenzo Colombo (1:29,722) a třetí pozici obsadil Paul Aron (1:29,873).

Ve čtvrtek se ale loňský vicemistr musel po zajetí času v hodnotě 1:29,371 spokojit s bronzovou příčkou. Úspěšnější než Francouz byli stříbrný Michail Bělov (1:29,342) a vítězný Caio Collet (1:29,063).

Nejúspěšnější trojice druhého dne tvoří zároveň nejrychlejší trio celých testů, byť s drobným rozdílem. První místo sice i zde patří Colletovi, Bělov ovšem ve čtvrtek Martinsův středeční výkon překonat nedokázal a v kombinovaných výsledcích tak figuruje až za ním na třetím místě.

kompletní výsledky prvního dne

kompletní výsledky druhého dne

kompletní kombinované výsledky

Druhé předsezonní testy měl šampionát zahájit dnes v Barceloně, nicméně kvůli koronavirové epidemii z jejich konání sešlo. Testovat by týmy měly ještě od 31. března do 1. dubna ve francouzském Le Castelletu. Úvodní dva závody by se pak měly uskutečnit 9. a 10. května v Silverstone. Původně měl ale být ročník 2020 zahájen již ve dnech 18. a 19. dubna v Monze. Vzhledem k současné situaci ale patrně nikoho nepřekvapí, že i toto klání bylo zrušeno.

titulní fotografie: R-ace GP

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0