Ptáček zahájil sezonu Toyota Racing Series osmým místem

Ptáček zahájil sezonu Toyota Racing Series osmým místem

Petr Ptáček dojel do cíle úvodního závodu letošní sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku na osmé pozici. Na okruhu Highland

Ptáčkovi patří po úvodním podniku TRS sedmé místo
Ptáčka zlobila v Cromwellu technika
Ptáček skončil v nejlepší desítce také v nedělních závodech

Petr Ptáček dojel do cíle úvodního závodu letošní sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku na osmé pozici.

Na okruhu Highlands Motorsport Park v novozélandském Cromwellu odstartovala tento víkend nová sezona zimního šampionátu Toyota Racing Series. Stejně jako v loňském roce budeme moci ve startovním poli série najít mimo jiné i českého závodníka Petra Ptáčka. Pražský rodák již ale tentokrát nebude hájit barvy stáje Giles Motorsport, nýbrž týmu MTEC Motorsport by R-ace GP.

Už od začátku závodního víkendu, který započal testovacími jízdami ve čtvrtek, se Petr pohyboval mezi nejlepšími deseti. Zatímco v testovací jízdě skupiny A obsadil čtvrtou pozici, v prvním testu se blýskl pátým časem a ve druhém testovacím klání z toho byla šestá příčka.

V podobném trendu pak pokračoval český jezdec i v trojici pátečních volných tréninků. V nich se totiž umístil na sedmém, respektive pátém a devátém místě.

Příslušnost k elitní desítce navíc Petr neztratil ani v páteční (pro nás Evropany ještě sobotní) kvalifikaci. Zde si vyjel pro start úvodního závodu víkendu osmou příčku.

A tento výsledek se mu podařilo zopakovat i v samotném sobotním klání. Po projetí pod šachovnicovým praporkem se tedy mohl radovat ze zisku 16 bodů.

Jako první dorazil do cíle Caio Collet jen těsně před úřadujícím šampionem Liamem Lawsonem. Oslavovat triumf ale Brazilcovi nakonec dopřáno nebylo. V zaváděcím kole si totiž zkusil cvičný start hned dvakrát, za což jej sportovní komisaři potrestali po závodě penalizací pěti sekund. Trest byl o to bolestivější, že ještě v předposledním kole po trati kroužil kvůli havárii Henninga Enqvista zpomalovací vůz a rozestupy mezi piloty tak nebyly příliš velké. Collet proto spadl až na sedmé místo.

Na vítězné vlně tedy odstartoval novou sezonu Lawson. Spolu s Novozélanďanem byli na pódiových pozicích klasifikováni také druhý Igor Fraga a třetí Lirim Zendeli, kterého jsme v sezoně 2019 mohli vídat ve F3 u stáje Antonína Charouze.

V neděli mají na programu jezdci druhé kvalifikační klání, které rozhodne o podobě startovního roštu pro třetí závod, a zbývající dvě jízdy. Ve SEČ ale kvalifikace odstartuje již dnes ve 21:25. Druhý závod přijde na řadu od 0:10 a poslední bitva víkendu začne ve 4:20.

Do prostřední jízdy budou závodníci startovat podle výsledků dnešního závodu, avšak s otočením nejlepší šestice. Petr Ptáček se tedy znovu postaví na osmé místo.

titulní fotografie: MTEC Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0