Ptáček získal ve druhém závodě víkendu další pódium

Ptáček získal ve druhém závodě víkendu další pódium

Petra Ptáčka jsme mohli po druhém víkendovém závodě Toyota Racing Series v Pukekohe opět spatřit na stupních vítězů. Cílovou pásku totiž proťal jako druhý.

Ptáčka zlobila v Cromwellu technika
Ptáček obsadil v konečném pořadí Toyota Racing Series pátou příčku
Ptáčkova sobotní stíhací jízda skončila devátým místem

Před startem sobotního závodu Toyota Racing Series v Pukekohe neměl před sebou Petr Ptáček snadný úkol. Z volných tréninků si totiž za prohřešek při jízdě pod červenými vlajkami odnesl penalizaci a kvůli ní musel startovat až ze 16. pozice. Český závodník ale předvedl vynikající stíhací jízdu, po které projel cílem jako osmý. Později navíc došlo k potrestání několika jeho soupeřů, což mělo za následek posun dokonce až na páté místo.

A naděje na dosažení dobrých výsledků žila i před nedělními závody. Zvláště optimisticky mohli čeští fanoušci vzhlížet ke druhé jízdě víkendu. Na jejím startovním roštu totiž Petrovi patřila druhá příčka.

Svou výchozí pozici navíc dokázal udržet i po startu, a co víc, v úvodních kolech okruhu se mu dařilo vyvíjet tlak také na vedoucího Jacksona Wallse. V těsné blízkosti za Australanem se poté držel i ve zbývajícím průběhu závodu.

Recept ale na svého parťáka ze stáje MTEC Motorsport by R-ace GP najít nedokázal a čekání na premiérové vítězství se mu tak ukončit nepodařilo. Stříbrná příčka a zisk druhého pódiového umístění v sezoně ale jistě nepředstavovaly důvod ke smutnění. Společně s Wallsem a Ptáčkem se na stupně vítězů podíval také Franco Colapinto. Argentinec dorazil do cíle na třetím místě.

Pro třetí závod sice byla Petrova výchozí pozice o něco horší, rozhodně ale ne beznadějná. Ve druhé kvalifikaci víkendu totiž zajel šestý čas. Na konci prvního okruhu již ale figuroval o místo výše. Sportovní katastrofa totiž potkala Igora Fragu. Budoucí pilot stáje Charouz Racing System ve F3 krátce po startu kolidoval s Gregoirem Saucym, po čemž se roztočil a propadl se až na chvost výsledkové listiny.

Brazilec ale nebyl jediným, komu se vstup do závodu nevydařil. V potížích se ocitl také Lucas Petersson, který v postartovní tlačenici ztratil přední přítlačné křídlo. Komponenta poté zůstala ležet na trati a ve čtvrtém kole zapříčinila výjezd zpomalovacího vozu.

K restartu došlo 19 kol před cílem a Petr se brzy pokusil uzmout čtvrtou pozici Lirimovi Zendelimu. Jeho útok na Němce ale úspěšný nebyl. Naopak se situace pokusil využít za Ptáčkem jedoucí Ido Cohen. Izraelcově náporu ale náš reprezentant odolal.

A za pár okamžiků se navíc skutečně posunul na čtvrtou příčku. Zendeliho se mu sice překonat nepodařilo, nicméně potíže potkaly do té doby druhého Saucyho, který byl nucen zpomalit a zamířit ke svým mechanikům.

V dalších kolech se pak Ptáčkovi dařilo znovu přibližovat k Zendelimu. Čeští příznivci si tak v tu chvíli mohli pohrávat s myšlenkou, že by odjížděl z Pukekohe se dvěma umístěními na stupních vítězů v kapse.

Tento scénář ale nakonec realizován nebyl. Před ním jedoucí pilot Giles Motorsportu totiž později svůj náskok opět navýšil a před Petra se krom toho dostal tři kola před koncem Juki Cunoda. Pod šachovnicovým praporkem byl tak nakonec odmávnut na pátém místě.

Pro již pátý triumf sezony si v závěrečném víkendovém klání dojel Liam Lawson a jelikož jeho největší soupeř v boji o titul Fraga skončil po hodinách v prvním kole až na osmém místě, těšil se Novozélanďan kromě vítězství také z návratu do čela šampionátu. O svou radost se na stupních vítězů mohl podělit se druhým Francem Colapintem a s již několikrát zmíněným Zendelim.

Příští víkend čekají na jezdce závěrečné tři závody sezony. Jejich dějištěm bude tradičně okruh Chrise Amona ve Feildingu.

titulní fotografie: MTEC Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0