Ptáčka zlobila v Cromwellu technika

Ptáčka zlobila v Cromwellu technika

Petr Ptáček prozradil, že se během úvodního podniku letošní sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku musel vypořádat mimo jiné i

Ptáček skončil v nejlepší desítce také v nedělních závodech
Ptáčkovi patří po úvodním podniku TRS sedmé místo
Ptáček zahájil sezonu Toyota Racing Series osmým místem

Petr Ptáček prozradil, že se během úvodního podniku letošní sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku musel vypořádat mimo jiné i s technickými problémy.

Do své druhé sezony v zimním novozélandském šampionátu Toyota Racing Series se Petru Ptáčkovi podařilo vstoupit třemi umístěními v nejlepší desítce. Zatímco první dvě jízdy úvodního závodního víkendu v Highlands Motorsport Parku skončily pro českého pilota osmým místem, v závěrečném klání si o dvě pozice polepšil a cílem projel jako šestý.

Petrovo účinkování v Cromwellu ovšem neprobíhalo tak hladce, jak se mohlo na první pohled zdát. Pražský rodák totiž uvedl, že během závodního víkendu musel čelit mimo jiné i potížím s motorem.

 „Na začátku víkendu jsme měli slušnou rychlost. V první kvalifikaci jsem ale udělal několik drobných chyb, které nás zpomalily. Abych ale byl zcela spravedlivý, měl jsem pocit, že něco nebylo v pořádku s motorem, protože jsem ztrácel spoustu času na výjezdech ze zatáček,“ řekl Petr.

„Jako závodník vždy víte, zda-li odvádíte dobrou nebo špatnou práci a já měl pocit, že zajíždím slušná kola. Mé časy se ale nezlepšovaly. Ani ve druhé kvalifikaci netáhl motor dostatečně a v úvodních šesti kolech druhého závodu jsem měl pocit, že je to ještě horší.“

Třetí jízda již ale v Ptáčkově podání představovala jinou písničku. Na své cestě za nejlepším výsledkem víkendu si totiž pořádně zazávodil. O zábavu postaráno měl zejména při bitvě právě o šesté místo s Idem Cohenem, která trvala téměř celý závod a až v samotném závěru se jedenáctému muži loňského ročníku podařilo na Izraelce vyzrát. Stalo se tak po velice odvážném předjížděcím manévru a dokonce i sám Petr přiznal, že si nebyl jistý, jestli pokus neskončí sportovní katastrofou.

„Abych předjížděcí manévr v posledním kole zvládl, musel jsem využít velkou část obrubníku na výjezdu ze zatáčky, po čemž auto vzlétlo docela dost vysoko. Chvíli jsem vůbec nebyl koly na zemi a zdálo se, že mířím přímo do zdi. Nakonec to ale bylo v pohodě a šlo o dobrou zábavu.“

Co se zhodnocení víkendu týče, představoval si držitel pódiového umístění z loňského podniku v Hampton Downs své letošní premiérové vystoupení ve formulovém kokpitu o něco lépe. Na svém účinkování v Highlands Motorsport Parku ale nachází i světlé stránky.

„Nebyl to úplně ten vstup do sezony, který jsem chtěl, jsou zde ale jistě také pozitiva. Pokud uvážíme, že jsme pravděpodobně od začátku měli potíže s motorem, které se postupně zvětšovaly, tak si myslím, že jsem odvedl slušnou práci. Během třetího závodu jsem byl v jednom čistém kole s obnoveným plným výkonem schopen zajet celkově pátý nejrychlejší čas, za což jsem šťastný. Rovněž jsem potěšen, že jsem dokončil všechny tři závody konstantně na bodech.

Velké díky patří také R-ace GP a MTEC Motorsportu. Odvedli opravdu dobrou práci a potíže s motorem, které nás potkaly, byly mimo jejich kontrolu. Stále je spousta bodů ve hře a budu pekelně usilovat o to, abych pro tým vybojoval výsledek, který si zaslouží.“

Do druhého podniku sezony v Teretonga Parku bude Petr během nadcházejícího víkendu vstupovat jakožto sedmý muž průběžného pořadí. Tato pozice mu patří se ziskem 44 bodů.

titulní fotografie: MTEC Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 month ago

    Petr Ptáček, to je ještě malej chlapeček….

  • DISQUS: 0