Ptáčka zlobila v Cromwellu technika

Ptáčka zlobila v Cromwellu technika

Petr Ptáček prozradil, že se během úvodního podniku letošní sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku musel vypořádat mimo jiné i

Ptáček zahájil sezonu Toyota Racing Series osmým místem
Ptáček skončil v nejlepší desítce také v nedělních závodech
Ptáčkovi patří po úvodním podniku TRS sedmé místo

Petr Ptáček prozradil, že se během úvodního podniku letošní sezony Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku musel vypořádat mimo jiné i s technickými problémy.

Do své druhé sezony v zimním novozélandském šampionátu Toyota Racing Series se Petru Ptáčkovi podařilo vstoupit třemi umístěními v nejlepší desítce. Zatímco první dvě jízdy úvodního závodního víkendu v Highlands Motorsport Parku skončily pro českého pilota osmým místem, v závěrečném klání si o dvě pozice polepšil a cílem projel jako šestý.

Petrovo účinkování v Cromwellu ovšem neprobíhalo tak hladce, jak se mohlo na první pohled zdát. Pražský rodák totiž uvedl, že během závodního víkendu musel čelit mimo jiné i potížím s motorem.

 „Na začátku víkendu jsme měli slušnou rychlost. V první kvalifikaci jsem ale udělal několik drobných chyb, které nás zpomalily. Abych ale byl zcela spravedlivý, měl jsem pocit, že něco nebylo v pořádku s motorem, protože jsem ztrácel spoustu času na výjezdech ze zatáček,“ řekl Petr.

„Jako závodník vždy víte, zda-li odvádíte dobrou nebo špatnou práci a já měl pocit, že zajíždím slušná kola. Mé časy se ale nezlepšovaly. Ani ve druhé kvalifikaci netáhl motor dostatečně a v úvodních šesti kolech druhého závodu jsem měl pocit, že je to ještě horší.“

Třetí jízda již ale v Ptáčkově podání představovala jinou písničku. Na své cestě za nejlepším výsledkem víkendu si totiž pořádně zazávodil. O zábavu postaráno měl zejména při bitvě právě o šesté místo s Idem Cohenem, která trvala téměř celý závod a až v samotném závěru se jedenáctému muži loňského ročníku podařilo na Izraelce vyzrát. Stalo se tak po velice odvážném předjížděcím manévru a dokonce i sám Petr přiznal, že si nebyl jistý, jestli pokus neskončí sportovní katastrofou.

„Abych předjížděcí manévr v posledním kole zvládl, musel jsem využít velkou část obrubníku na výjezdu ze zatáčky, po čemž auto vzlétlo docela dost vysoko. Chvíli jsem vůbec nebyl koly na zemi a zdálo se, že mířím přímo do zdi. Nakonec to ale bylo v pohodě a šlo o dobrou zábavu.“

Co se zhodnocení víkendu týče, představoval si držitel pódiového umístění z loňského podniku v Hampton Downs své letošní premiérové vystoupení ve formulovém kokpitu o něco lépe. Na svém účinkování v Highlands Motorsport Parku ale nachází i světlé stránky.

„Nebyl to úplně ten vstup do sezony, který jsem chtěl, jsou zde ale jistě také pozitiva. Pokud uvážíme, že jsme pravděpodobně od začátku měli potíže s motorem, které se postupně zvětšovaly, tak si myslím, že jsem odvedl slušnou práci. Během třetího závodu jsem byl v jednom čistém kole s obnoveným plným výkonem schopen zajet celkově pátý nejrychlejší čas, za což jsem šťastný. Rovněž jsem potěšen, že jsem dokončil všechny tři závody konstantně na bodech.

Velké díky patří také R-ace GP a MTEC Motorsportu. Odvedli opravdu dobrou práci a potíže s motorem, které nás potkaly, byly mimo jejich kontrolu. Stále je spousta bodů ve hře a budu pekelně usilovat o to, abych pro tým vybojoval výsledek, který si zaslouží.“

Do druhého podniku sezony v Teretonga Parku bude Petr během nadcházejícího víkendu vstupovat jakožto sedmý muž průběžného pořadí. Tato pozice mu patří se ziskem 44 bodů.

titulní fotografie: MTEC Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Petr Ptáček, to je ještě malej chlapeček….

  • DISQUS: 0