Ptáčkovi s Doubkem byly zrušeny další podniky

Ptáčkovi s Doubkem byly zrušeny další podniky

Letošní kalendáře Petra Ptáčka a Martina Doubka čítají po zrušení podniků Eurocupu formule Renault v Silverstone a NASCAR Whelen Euro Series na Brands Hatch opět o jednu položku méně.

Ptáček podle svých slov jezdecky i mentálně vyrostl
Ptáček si z chrámu rychlosti odvezl dva body
Petr Ptáček vybojoval na Silverstone své první pódium v Eurocupu Formule Renault

Čekání na start nové sezony se u Petra Ptáčka a Martina Doubka opět trochu protáhne. Během tohoto týdne totiž došlo k prodloužení rozhodnutí o zrušení všech závodů pořádaných ve Velké Británii pod hlavičkou organizace Motorsport UK z konce dubna až do skončení měsíce června. A tento krok se dotkl mimo jiné i úvodního podniku letošního ročníku Eurocupu formule Renault v Silverstone (9.-10. května) a prvního závodního víkendu NASCAR Whelen Euro Series na Brands Hatch (6.-7. června).

Pro první jmenovaný šampionát se jedná již o třetí úpravu letošního kalendáře. Dříve už totiž byly zrušeny podniky v Monze, který ale vzápětí nahradil Hockenheimring, a Monte Carlu. V Monackém knížectví se mělo startovní pole představit v rámci doprovodného programu velké ceny formule 1. Pořadatelé ale údajně mají pro každý zrušený závodní víkend připraveno náhradní řešení.

Ptáčkův kalendář bude o jeden podnik chudší

V tuto chvíli by tak nová sezona této série měla začít během posledního květnového víkendu ve francouzském Le Castelletu. Okruh Paula Ricarda má ve dnech 31. března a 1. dubna hostit rovněž závěrečné předsezonní testy, nicméně i tato událost by měla být minimálně odložena.

O první dodatečnou změnu kalendáře nejde ani v případě NASCAR Whelen Euro Series. Šampionát již byl nucen přesunout závody ve Valencii z termínu 25.-26. dubna na 31. října a 1. listopadu, kdy se odehrají jakožto finálové bitvy ročníku 2020. Ani britského podniku se ale organizátoři nechtějí vzdát a budou hledat alternativní termín.

Skutečnost, že se v hrabství Kent 6. a 7. června nepojede znamená, že prvních bojů o mistrovské body by měl být v současné chvíli svědkem 20.-21. června Most. Vzhledem k aktuální situaci v České republice však ani uskutečnění tohoto klání podle plánu nelze považovat za jisté.

Odklad potkal ve Velké Británii rovněž úvodní dva závody šampionátu Britcar v Donington Parku (10.-11. dubna) a na grand prix verzi okruhu Silverstone (23. května). Ve vybraných podnicích této série by se měl letos za volantem vozu značky Praga objevit Aleš Jirásek a vyloučeny nejsou ani starty Tomáše Vojtěcha.

V Britcar bychom mohli vidět také Vojtěcha

titulní fotografie: Bhai Tech Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 11 months ago

    Podniky nebyly zrušeny pouze ptáčkovi na doubku, nýbrž i ostatním ptáčkům – například Čížkovi. Ten už v minulém příspěvku měl vyjádřit obavu nad letošní sezónou…

  • DISQUS: 0